لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۲۱

هادی خامنه‌ای: اقتضای مدیریت برخی گروه‌ها ارعاب است


هادی خامنه‌ای می‌گوید در دوران اصلاح‌طلبان تشکل‌های دانشجویی «بیشترین آزادی عمل را داشتند».
هادی خامنه‌ای می‌گوید آن‌هایی که در ایران «به میل خودشان» جو ترس ایجاد کرده‌اند٬ «مدیریتشان اقتضا می‌کند» که این جو را ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری جماران٬ هادی خامنه‌ای٬ برادر کوچک رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه٬ ششم دی‌ماه٬ در دیدار با شماری از اعضای سابق اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانشجویان «دفتر تحکیم وحدت» با تاکید بر لزوم از بین رفتن‌ «جو ترس» در محیط‌های دانشجویی٬ گفت: «آن‌هایی که ایجاد‌کننده ترس هستند٬ آنها به میل خودشان جو ترس را تخفیف نمی‌دهند. آنها مدیریتشان اقتضا می‌کند.»

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه ضمن اشاره به افراط و تفریط‌های برخی فعالان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی در گذشته» که به گفته وی منجر به ایجاد شکاف در این تشکل‌ها شد٬ افزود: «البته سرکوب تند و خشن نهادهای امنیتی٬ حراست‌های دانشگاه‌ها و کمیته‌های انضباطی در این زمینه‌ها نیز بی‌تاثیر نبوده است.»

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ده‌ها دانشجو عمدتا به دلیل فعالیت‌های سیاسی «ستاره‌دار» شده و از تحصیل محروم شدند و در عین حال بسیاری از انجمن‌های اسلامی نیز تعطیل شدند.

در این مدت همچنین تعداد زیادی از اساتید با سابقه دانشگاه نیز به اجبار بازنشسته و اخراج شدند.

هادی خامنه‌ای روز جمعه با تاکید بر لزوم استقلال جنبش دانشجویی٬ تاکید کرد که این استقلال نه به معنای هرج و مرج که به معنای نقد مدیران و حاکمان کشور در چارچوب قانون است.

وی در ادامه از رویکرد اصلاح‌طلبان به جنبش دانشجویی استقبال کرد و افزود که در دوران اصلاح‌طلبان تشکل‌های دانشجویی «بیشترین آزادی عمل را داشتند».

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پایان از دولت حسن روحانی خواست تا موانع تحرک فعالان دانشجویی را از میان بردارد و با تحقق وعده‌های خود٬ در محیط دانشگاه آزادی و امنیت فکر ایجاد کند.

رضا فرجی دانا٬ وزیر علوم دولت حسن روحانی بر «احقاق حق» دانشجویان ستاره‌دار و اساتید بازنشسته و اخراج شده دانشگاه‌ها تاکید کرده و گفته است که از فعالیت تشکل‌های دانشجویی «در چارچوب قانون» حمایت می‌کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG