لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۱۶

ایران از آزمایش «موفقیت‌آمیز» نسل جدید موشک‌های بالستیک خبر داد


حسین دهقان٬ وزیر دفاع
وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران روز ۲۱ بهمن‌ماه نسل جدید موشک‌های بالستیک برد بلند و لیزری ساخت ایران را مورد آزمایش قرار داد. حسن روحانی٬ رییس جمهور ایران٬ آزمایش موفقیت‌آمیز این موشک‌ها را تبریک گفته است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی٬ ایرنا٬ حسین دهقان٬ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز دوشنبه٬ در جمع خبرنگاران اعلام کرد که «نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین بارانی و موشک هدایت لیزری هوا به سطح و سطح به سطح با نام «بینا» با موفقت آزمایش شد».

وی با تاکید بر این که نسل جدید موشک بالستیک زمین به زمین با سر جنگی بارانی «برای انهدام جنگ‌افزارها و تجهیزات نظامی» دشمن به کار گرفته می‌شود٬ افزود: «گریز از سامانه‌های ضدموشکی دشمن٬ قابلیت تخریب اهداف گسترده٬ امکان تخریب چند هدف مجزا٬ از دیگر ویژگی‌های این موشک به شمار می‌رود.»

در کنار موشک بالستیک برد بلند٬ وزارت دفاع روز دوشنبه٬ موشک هدایت شونده لیزری «بینا» را نیز آزمایش کرد.

وزیر دفاع ایران در توضیح این موشک گفته است: «موشک بینا یک موشک هدایت شونده لیزری هوا به سطح و سطح به سطح است که قابلیت شلیک از هواپیما و انواع سکوی پرتاب زمینی را دارا است.»

وی افزود: «این موشک قادر است اهداف مهمی همچون پل‌ها٬ تانک‌ها٬ ادوات جنگی و مراکز فرماندهی دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد.»

به گفته وزیر دفاع٬ موشک «بینا» دارای «سرعت عمل فوق‌العاده در از بین بردن اهداف مورد نظر» و «قدرت سریع به کار گیری‌» است و در عین حال نگهداری از آن آسان است.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG