لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۰۹

آماده باش واحدهای موشکی کره شمالی برای مقابله با آمریکا


کیم‌ جونگ اون بامداد جمعه با حضور فرماندهان نظامی کره شمالی برای مقابله با حمله احتمالی آمریکا جلسه اضطراری تشکیل داد.
یک روز پس از آن‌که واشینگتن از پرواز دو بمب‌افکن رادار گریز خود بر فراز کره جنوبی خبر داد، رهبر کره شمالی با اظهار این‌که زمان «تسویه حساب» با ایالات متحده فرا رسیده است، واحدهای موشکی این کشور را برای مقابله با حمله احتمالی آمریکا در حالت آماده باش قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه‌های کره شمالی، کیم جونگ اون، روز جمعه، ۹ فروردین، پس از برگزاری یک جلسه اضطراری با فرماندهان ارتش اظهار کرد که در صورت هرگونه تحریکی از سوی ایالات متحده، نیروهای کره شمالی باید «بیرحمانه» ایالات متحده و پایگاه‌های نظامی آمریکا در جزایر هاوایی، گوام و کره جنوبی را مورد حمله قرار دهند.

وی در ادامه افزوده است: «زمان تسویه حساب با امپریالیست های آمریکا فرا رسیده است.»

این اظهارات پس از آن بیان شد که آمریکا هشتم فروردین اعلام کرد دو فروند بمب‌افکن رادار گریز بی-۲ این کشور که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند در جریان عملیات «بازدارنده» بر فراز کره جنوبی پرواز کرده‌اند.

به دنبال آن چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا ضمن اعلام حمایت نظامی از کره جنوبی، اظهار کرد که ایالات متحده باید برای وقوع هر چیزی آماده باشد و افزود: «باید به طور روشن نشان دهیم که تحریک‌های کره شمالی را خیلی جدی می‌گیریم و به آن پاسخ می‌دهیم.»

طبق گزارش‌ها پس از پرواز بمب‌افکن‌های آمریکا بر فراز کره جنوبی، رهبر کره شمالی ساعت ۱۲:۳۰ بامداد جمعه به وقت محلی، جلسه‌ای اضطراری تشکیل داد که در این جلسه رئیس ستاد ارتش، رئیس عملیات نظامی و فرمانده عملیات موشکی استراتژیک حضور داشتند.

پس از این جلسه یک مقام ارتش کره جنوبی اظهار کرد که در تحرکات انسانی و جابه‌جایی‌ خودروها در سایت‌های موشکی کره شمالی «افزایش شدیدی» مشاهده شده است. وزیر دفاع کره جنوبی بدون تأیید یا تکذیب این خبر گفته است که تمامی مراکز استراتژیک کره شمالی از سوی سئول و واشینگتن به شدت تحت نظر هستند.

پیونگ یانگ در حالی تهدیدهای نظامی خود را متوجه آمریکا کرده است که به گفته خبرگزاری فرانسه، بر اساس شواهد، کره شمالی فاقد موشک‌هایی با برد بالا است که بتواند ایالت متحده و جزایر گوام و هاوایی در اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

کره شمالی که در پی تمدید تحریم‌های شورای امنیت و رزمایش مشترک ایالات متحده و کره‌ جنوبی، به ادبیاتی تهاجمی روی آورده، در هفته‌های گذشته آمریکا را هدف تهدیدهای شدید خود قرار داده است.

در همین راستا این کشور ششم فروردین، اعلام کرد که به واحدهای نظامی این کشور که پایگاه‌های آمریکا را هدف گرفته‌اند، دستور آماده‌باش داده است.

کره شمالی چندی پیش نیز اعلام کرد که توافق‌های «ترک مخاصمه» با کره جنوبی را به‌طور یک‌جانبه لغو کرده است و در عین حال آمریکا را به حمله پیش‌دستانه اتمی تهدید کرده است.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG