لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۱:۳۰

اطلاعیه شدیداللحن سپاه پاسداران ساعاتی قبل از انتخابات


سپاه پاسداران با انتشار اطلاعيه‌ای اتهام دخالت تعدادی از فرماندهان مسئولان بسيج در انتخابات را به شدت تکذيب کرد و حق هرگونه پيگيری قانونی را برای خود محفوظ دانست.

در اين اطلاعيه آمده است که شواهد مربوط به ادعاهای مطرح شده عليه نيروهای سپاه و بسيج بايد بلافاصله ارائه شود در غير اين‌صورت «بايستی از ملت شريف و فهيم ايران، سپاه پاسداران و بسيجيان مخلص عذرخواهی» کنند.

بيانيه سپاه پاسداران بامداد جمعه و ساعاتی پيش از آغاز رأی‌گيری دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری منتشر شد. هر چند در اين اطلاعيه نام خاصی از ميان کانديداهای رياست جمهوری مطرح نشده، اما در آن آمده است که «اقدام اخير يکی از کانديداهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری اتهامی غيرقابل اغماض می‌‌باشد».

به گزارش خبرگزاری فارس در اطلاعيه سپاه اين عبارات آمده است «در پی انتشار نامه يکی از نامزدهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری خطاب به مقام رهبری که در برخی سايت‌های اينترنتی پيرامون ادعای وجود شواهدی مبنی بر مداخله تعدادی از فرماندهان و مسئولان بسيج در انتخابات منتشر شد و سپاه پاسداران ضمن تکذيب شديد مطالب عنوان شده توسط اين کانديدا، آن را اتهامی خلاف واقع دانسته است».

در اين اطلاعيه همچنين تأکيد شده که فرماندهان و مسئولين سپاه و آحاد پاسداران انقلاب و بسيجيان همچون يد واحد گوش به فرمان آيت‌الله خامنه‌ای و «همواره آماده فداکاری و دفاع همه جانبه از انقلاب، نظام و ميهن اسلامی بوده و هستند».

در بخش ديگری از اطلاعيه سپاه پاسداران تأکيد شده که اين نيرو «در صحنه توهم‌آميز و اقدام فريبکارانه مذکور نيز هراسی به خود راه نمی‌دهند و ملت عزيز ايران هم با اطمينان و حمايت قاطع از فرزندان پاسدار و بسيجی خود همانند گذشته هرگز نگرانی نخواهند داشت».

اطلاعيه بامداد جمعه سپاه پاسداران از اخبار انتشار يافته در خصوص احتمال دخالت سپاه و بسيج در انتخابات به عنوان «تبليغات و عمليات روانی سنگينی عليه سپاه و بسيج» نامبرده و آن را «دروغ‌پردازی»، «تشويش افکار عمومی، ايجاد جو بی‌اعتمادی و تخريب نهادهای مقدس سپاه و بسيج»، و «ناجوانمرد » ناميده است.

اين اطلاعيه همچنين دخالت در انتخابات را رد و تأکيد کرده است که « سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول سه دهه اخير در عرصه تمامی انتخابات‌های برگزارشده همه تلاش خود را معطوف به حضور پرشور و حداکثری ملت ايران در انتخابات و کمک به الزامات امنيتی لازم در برگزاری سالم آن داشته است».

خبرگزاری فارس جزئيات بيشتری از صادر کننده اين بيانيه را ذکر نکرده و از عنوان کلی «اطلاعيه سپاه پاسداران » برای آن استفاده کرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی صبح جمعه پس از دادن رأی خود از انتشار شايعاتی در روز گذشته انتقاد و آنان را تکذيب کرد.

آيت‌الله علی خامنه‌ای بدون ذکر جزئيات گفت که «ديروز و ديشب پيامک های فراوانی دست مردم بود که شايعاتی را از قول من مطرح می کنند که دروغ محض بود و واقعيت نداشت».

وی با اشاره به اينکه «امروز نيز ممکن است بازهم شايعاتی نسبت به بخش های مختلف انتخابات بين مردم وجود داشته باشد » تأکيد کرد که «اين کارها را افراد خوش نيت و سالم نمی‌کنند.اين کار افراد ناسالم است که از اين کارها می‌کنند».
XS
SM
MD
LG