لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۹
فاطمه کروبی که هفته گذشته پس از پشت سر گذاردن ۷۱ روز حبس خانگی اجازه یافته بود برای پیگیری امور درمانی خود از حبس خانگی خارج شود، گفته است در دوران حبس خانگی از «حقوق رایج» یک زندانی هم برخوردار نبوده و ماموران امنیتی حتی آپارتمان مسکونی وی و همسرش را نیز در اختیار دارند.

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از رهبران مخالفان در ایران، در نخستین اظهارنظر خود پس از سپری کردن بیش از دو ماه در حبس خانگی،‌ در گفت و گویی با سایت‌ اینترنتی سحام نیوز، به بیان وضعیت خود و همسرش در این مدت پرداخته است.

وی در این گفت و گو که متن آن روز جمعه منتشر شده، در این باره اظهار داشته است: «واژه حصر که در بیرون رایج است درست نیست، زیرا ماموران امنیتی نه تنها تمام مجتمع مسکونی را تصرف کرده‌اند بلکه حتی آپارتمان مسکونی ما را نیز در اختیار دارند.»

همسر مهدی کروبی همچنین در باره وضعیت خود در دوران بازداشت خانگی گفته است: «من حقوق رایج یک زندانی نظیر حق هواخوری روزانه و یا دسترسی به تلفن، حتی برای یک بار هم در ۷۱ روز گذشته نداشته‌ام. در این باب سخن بسیار است که انشاالله در آینده به آن خواهم پرداخت.»

خانم کروبی همچنین اظهار داشته است: «تا پیش از عید شرایط بسیار سخت و برخوردها خشن بود و اساساً من و همسرم از حقوق اولیه یک زندانی انفرادی هم برخوردار نبودیم. اما در سال جدید رویکرد دیگری حاکم شد و اوضاع حبس من و همسرم کمی بهتر گردید.»

وی همچنین درباره وضعیت مهدی کروبی نیز گفته است:‌ «روحیه آقای کروبی بحمدلله بسیار خوب است و همانطور که بارها خود گفته‌اند به مسیر خود در جهت اصلاح انحراف به وجود آمده در انقلاب و دفاع از حقوق مردم ایمان دارند و در این راه آماده پرداخت هر هزینه‌ای هستند.»

به نوشته سایت اینترنتی سحام نیوز، فاطمه کروبی که هفته گذشته پس از پشت سر گذاردن ۷۱ روز حبس خانگی برای پیگیری امور درمانی خود، اجازه خروج از حبس خانگی را یافته بود، روز گذشته یک بار دیگر به حبس خانگی بازگشته است.

وی به همراه همسرش مهدی کروبی از روز ۲۱ بهمن سال گذشته و پس از فراخوان رهبران مخالفان برای برگزاری راهپیمایی ۲۵ بهمن ماه، که شمار زیادی از هواداران جنبش سبز در آن شرکت داشتند، در حبس خانگی به سر می‌برد.

همچنین میرحسین موسوی، یکی دیگر از رهبران مخالفان در ایران نیز به همراه همسرش زهرا رهنورد، در این مدت در بازداشت خانگی به سر‌برده‌اند.

در فروردین ماه سال جاری و پس از درگذشت پدر میرحسین موسوی، مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی به آخرین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی اجازه داده بودند، تنها مدت کوتاهی بر سر جنازه پدرش حاضر شود.

در این میان فاطمه کروبی با یادآوری حمله گروه‌های لباس‌شخصی به خانه وی پس از تظاهرات روز ۲۵ بهمن ماه اظهار داشته است: «توسل به اراذل و اوباش کاری ساده برای حکومت‌های دیکتاتوری است و امروز می‌بینیم که در کشورهای دیگر منطقه نیز اعمال می‌شود، اما فراموش نکنیم که لکه ننگ آن برای حاکمیت باقی خواهد ماند.»

همسر مهدی کروبی همچنین افزوده است:‌ «آنان که در این ظلم‌ها نقش دارند و یا با سکوت خود زمینه میدان‌گیری این جماعت را فراهم می‌کنند بدانند این امر گزینشی نخواهد بود و دیر یا زود دامن آن را خواهد گرفت.»

فاطمه کروبی همچنین از همسایگان خود که به خاطر «حضور اراذل و اوباش مجبور به شنیدن عربده کشی و الفاظ کثیف و زشت در نیمه‌های شب شدند» عذرخواهی کرده و ابراز امیدواری کرده است، «در آینده نزدیک به جای مزدور پروری به محرومین و دردمندان رسیدگی شود.»
XS
SM
MD
LG