لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۵

سپاه: سخنان فرمانده سپاه قزوین تحریف‌شده اما ناهماهنگ و قابل پیگیری است


به دنبال انتشار سخنان یکی از فرماندهان سپاه پاسداران که نسبت به نتایج انتخابات آینده مجلس و «بروز فتنه خونین» تازه‌ای هشدار داده بود، روابط عمومی سپاه پاسداران بدون تکذیب یا تأیید این سخنان، تلویحاً گوینده این سخنان را به «ناهماهنگی با مواضع سپاه» متهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه روز شنبه در واکنش به انتشار سخنان یکی از فرماندهان سپاه درباره نتیجه انتخابات پیش روی مجلس، رسانه‌ها را به «تحریف» این سخنان متهم کرده است.

وی در این باره اظهار داشته است: «بی تردید انتشار ناقص و نقل تحریف شده سخنان فرماندهان و مسئولین سپاه – حتی در مجامع غیر رسمی – متأسفانه زمینه را برای سوء استفاده دشمنان و هجمه‌های رسانه‌ای به نهاد مقدس و مردمی سپاه فراهم آورده است.»

سالار آبنوش، فرمانده سپاه صاحب‌الامر استان قزوين پنج‌شنبه شب در سخنانی در جمع ناظران شورای نگهبان در استان قزوین،‌ از آنها خواسته بود، «اسناد و مدارک و اطلاعات صحيح» را درباره داوطلبان نمایندگی مجلس جمع آوری و «کسی را که بايد پذيرفته نشود» رد صلاحيت کنند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در ايران زير نظر شورای نگهبان برگزار می‌شود و صلاحيت نامزدها بايد به تأييد هيئت‌های اجرايی و نظارتی منصوب اعضای ۱۲ نفره اين شورا برسد.

سالار آبنوش، فرمانده سپاه استان قزوین
انتخابات مجلس هفتم و هشتم با رد صلاحيت‌های گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب و مستقل برگزار شد و انتظار می‌رود، اين روند در انتخابات مجلس نهم نيز ادامه يابد.

سالار آبنوش، فرمانده سپاه استان قزوین همچنین درباره چشم‌انداز انتخابات پیش‌روی مجلس اظهار داشته بود: «تا چند روز قبل وحشت‌مان از فتنه بود... همان فتنه در حال ائتلاف با جريان ديگری به نام انحراف است و ريشه هر دو دارد يکی می‌شود و در انتخابات آينده پيچيدگی و سختی از انتخابات قبلی بيشتر است.»

وی با اشاره به انتخابات مجلس نهم، که قرار است در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ برگزار شود، گفته بود: «اگر نتيجه انتخابات مجلس نتيجه‌ای نباشد که در راستای ارزش‌های ما باشد سال ۹۱ سالی بسيار خطرناک و حتی خونين است.»

فرمانده سپاه استان قزوین همچنین اظهار داشته بود: «اگر مجلس بعد مجلس سالمی نباشد سال ۹۱ فتنه، خونين است زيرا با هم می‌جنگيم و جريان انحراف سر در می‌آورد.»

به نظر می‌رسد، منظور اين فرمانده سپاه از «جريان انحراف»، طیف نزديک به اسفنديار رحيم مشايی، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در جبهه اصولگرايان است که متهم به برنامه‌ريزی برای انتخابات مجلس و رياست جمهوری از طريق ايجاد تشکيلات سياسی است.

با این حال به دنبال انتشار سخنان فرمانده سپاه استان قزوین، رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه اظهار داشته است: «گرچه اظهارات سایر فرماندهان و مسئولین سپاه الزاماً مواضع رسمی این نهاد محسوب نمی‌شود، اما در عین حال ما همواره نسبت به اظهارات منتسب به آنان حساس هستیم و در چارچوب ضوابط و مقررات با مواردی که به دلیل ناهماهنگی با مواضع و خط مشی سپاه نیازمند پیگیری و برخورد قانونی است، اقدام لازم را به عمل خواهیم آورد.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG