لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۲۰:۳۸

داور «درجه یک» فوتبال ایران در سوریه کشته شد


مهدی طهماسبی، داور درجه یک فوتبال استان قم
مهدی طهماسبی، داور درجه یک فوتبال استان قم

مهدی طهماسبی، داور درجه یک فوتبال استان قم و علی منصوری از فرماندهان ارشد سپاه «نیشابور» در سوریه کشته شدند.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران روز سه‌شنبه (۲۵ خرداد) با اعلام خبر کشته شدن مهدی طهماسبی در سوریه از وی به عنوان یکی از داوران «درجه یک» فوتبال نام برده‌است.

در اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده که آقای طهماسبی در عین حال از اعضای سپاه پاسداران نیز بوده‌است.

علی منصوری، از فرماندهان سپاه «نیشابور» یکی دیگر از اعضای سپاه است که خبرگزاری صدا و سیما از کشته شدن وی در «خان‌طومان» سوریه خبر داده‌است.

این خبرگزاری علت مرگ این فرمانده سپاه را انفجار مین اعلام کرده و نوشته‌است که جسد وی روز گذشته در نیشابور تشییع و به خاک سپرده شده‌است.

«ابنا» خبرگزاری «اهل بیت» نیز روز ۲۲ خرداد از کشته شدن سه عضو سپاه در حلب به نام‌های «حسینعلی پورابراهیمی»، «عباس دانشگر» و «مهدی نظری» خبر داده‌است.

این خبرگزاری، پورابراهیمی را از اهالی شهرستان «آستانه اشرفیه» در استان گیلان، دانشگر را از اهالی شهر سمنان و نظری را اهل شهرستان اندیمشک در استان خوزستان معرفی کرده‌است.

«ابنا» از مهدی نظری به عنوان شصتمین «شهید مدافع حرم» در استان خوزستان نام برده‌است.

احمد مکیان نیز یک عضو بسیج است که گزارش‌ها، از کشته شدن وی در درگیری‌های شمال سوریه حکایت دارد.

مهدی اسحاقیان از پاسداران لشکر ۱۴ «امام حسین» استان اصفهان نیز در درگیری‌های اخیر در استان حلب کشته شده که قرار است جسد وی امروز، سه‌شنبه، در شهرستان «دُرچه» استان اصفهان تشییع شود.

خبرگزاری «تسنیم» هم امروز از کشته شدن ظاهر حسینی یکی از اعضای لشکر «فاطمیون» در سوریه خبر داده‌است.

این خبرگزاری همچنین از تشییع پیکر شش «مدافع حرم» از لشکر فاطمیون و تیپ «زینبیون» و یک «طلبه بسیجی» روز چهارشنبه در شهر قم خبر داده‌است.

با شدت گرفتن درگیری‌ها در استان «حلب» سوریه، آمار کشته‌شدگان ایرانی، افغان و پاکستانی نیز طی یک هفته گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده‌است.

جمهوری اسلامی بارها حضور نیروهای نظامی خود در سوریه را تأیید و اعلام کرده که این نیروها به منظور «مشاوره نظامی» راهی این کشور شده‌اند.

XS
SM
MD
LG