لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۳۲

حسن روحانی: افراطی‌گری در شرق و غرب ایران ما را تهدید می‌کند

سخنرانی حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران، در دومین روز از نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پایان یافت.


۱۸:۲۶ ۳.۷.۱۳۹۳

جمع‌بندی از سخنان حسن روحانی در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل:

آقای روحانی غرب را متهم به اتخاذ سیاست‌های اشتباه در خاورمیانه، آسیای میانه، و قفقاز کرده و خشونت‌گرایی‌های اخیر را نتیجه سیاست‌های غرب دانست.

آقای روحانی خواستار آن شد که «کار به دست کاردان سپرده شود» بدین معنی که رهبری مبارزه با افراطی‌گری و خشونت به «نخبگان میانه‌روی منطقه» سپرده شود و اگر دیگر کشورها می‌خواهند با تروریسم مقابله کنند باید به کمک این «نخبگان» بیایند.

حسن روحانی خواستار ادامه مذاکرات هسته‌ای بدون تاخیر شد و گفت که اگر غرب نرمش نشان دهد دست‌یابی به توافق تا مهلت مقرر امکان‌پذیر است. او گفت اگر توافق حاصل شود جَو عوض شده و پس از آن احتمال همکاری علیه داعش هم وجود خواهد داشت.

روحانی تحریم‌ها علیه ایران را «ظالمانه» دانست و گفت که تاخیر در توافق، هزینه‌ها را بالا می‌برد و این هزینه‌ها به طرف مقابل هم تحمیل می‌شود.

۱۸:۱۵ ۳.۷.۱۳۹۳

حبیب حسینی‌فرد، تحلیلگر مسائل بین‌الملل ساکن آلمان: اگر ایران‌هراسی شکل گرفته این نتیجه سیاست‌های خود حکومت ایران است. ریشه این مسئله از درون بوده و بعد قدرت‌های خارجی از این بستر استفاده کرده و آن را گسترش داده‌اند.

۱۸:۱۳ ۳.۷.۱۳۹۳

رضا تقی‌زاده: حرف حسن روحانی در مورد تحریم‌ها اذعان به این بود که ایران از تحریم‌ها زیان سنگینی دیده که این در تضاد با حرف‌های علی لاریجانی است و این نشانگر عدم هماهنگی مقامات در جمهوری اسلامی است.

۱۸:۱۱ ۳.۷.۱۳۹۳

خبرگزاری آسوشیتدپرس در انعکاس سخنرانی حسن روحانی نوشت: رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید دست‌یابی به توافق هسته‌ای پیش از مهلت ماه نوامبر امکان‌پذیر است، اگر غرب نرمش به‌خرج دهد.

بیشتر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG