لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۵۲

فرمانده انتظامی تهران: با میتینگ هواداران جناح‌های سیاسی برخورد می‌کنیم


حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، اعلام کرد که پلیس تهران «در زمان تبلیغات نامزدهای انتخاباتی با هواداران جناح‌های سیاسی که اقدام به برگزاری میتینگ و یا هرگونه تنش و درگیری کنند، بر اساس قانون برخورد می‌کند».

بنا به گزارشی که روز دوشنبه، سوم اسفند، در پایگاه خبری پلیس منتشر شده حسین ساجدی‌نیا از آماده‌باش «کامل و صددرصدی» پلیس برای برخورد با این موارد خبر داد.

وی با اشاره به «حضور مأموران پلیس‌های «تخصصی» فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در سطح شهر تهران» تصریح کرد که «پلیس دایره رصدهای اطلاعاتی خود را گسترش داده و در صورتی که هواداران یا افرادی خاص قصد متشنج کردن فضای انتخابات را داشته باشند طبق قانون با آنها رفتار می‌شود».

تا برگزاری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان سه روز مانده و نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی از مدت‌ها پیش اعلام کرده‌اند که با هر گونه «ناامنی» و تلاش برای ایجاد «اخلال» در انتخابات هفتم اسفند برخورد خواهند کرد.

در همین ارتباط حسین اشتری، فرمانده پلیس ناجا، نیز روز یک‌شنبه گذشته به آن چه «گروه‌های خودسر» نامید هشدار داده و خبر داد که ۲۵۰ هزار نفر از مأموران نیروی انتظامی «امنیت انتخابات» را برقرار خواهند کرد.

فرمانده «ناجا» در روز ۲۳ بهمن هم گفته بود که هیچ‌ یک از نامزدهای انتخابات اجازه ندارند در جریان تبلیغات انتخاباتی، تجمع و میتینگ خیابانی برگزار کنند و تهدید کرده بود که اگر هواداران نامزدها، تجمعی به قصد تبلیغات انتخاباتی برپا کنند با آنها برخورد خواهد شد.

این در حالی است که مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از روز ۲۲ بهمن آغاز شده و گزارش‌ها حاکی بود که در راهپیمایی‌های سازمان‌یافته به مناسبت این روز، تبلیغات گسترده‌ای به نفع نامزدهای ائتلاف اصولگرایان نزدیک به آیت‌الله خامنه‌ای در هر دو مجالس خبرگان و شورای اسلامی انجام شد.

از سوی دیگر در همان روز به گفته ستاد انتخابات اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشحیص مصلحت نظام و از نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات آینده مجلس خبرگان، بنرهای تبلیغاتی او در مسیرهای راهپیمایی جمع‌آوری شد.

XS
SM
MD
LG