لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۶

کشف ۲۰ میلیون دلار از یک ایرانی و سه شهروند آذربایجان در فرودگاه مسکو


یک شهروند ایرانی و سه شهروند جمهوری آذربایجان که در حال حمل غیر قانونی اسکناس‌هایی به ارزش ۲۰ میلیون دلار از استانبول ترکیه به روسیه بودند در فرودگاه «وِنوکوُو» مسکو دستگیر شدند.

به گزارش «بلومبرگ»، وب‌سایت اداره گمرک فدرال روسیه روز دوشنبه با انتشار این خبر نوشته‌است که چهار نفر بازداشت شده این مبلغ پول نقد را در چهار چمدان و چهار کوله‌پشتی همراه خود می‌بردند.

لاریسا لِدووْسکیخ، سخنگوی خدمات گمرکی روسیه در این رابطه به «بلومبرگ» گفت: این افراد ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و چهار میلیون و صد هزار یورو همراه خود داشته‌اند و همراه داشتن این مبالغ را در اظهارنامه‌های فرودگاه اعلام نکرده‌بودند.

به گفته سخنگوی خدمات گمرکی روسیه، اسکناس‌های همراه این افراد اسکناس‌های صد دلاری و ۵۰۰ یورویی بوده و وزن کل آنها ۴۰۰ کیلوگرم است.

لاریست لدووسکیخ در تماس تلفنی خود با شبکه اخبار مالی «بلومبرگ» افزود: «این واقعاً مبلغ زیادی است و من تاکنون چنین موردی را ندیده بودم.»

به گفته او، این چهار مرد در هفته گذشته از سوی پلیس روسیه دستگیر شده‌اند ولی نام آنها تا پیش از آغاز روند قضایی اعلام نمی‌شود.

«بلومبرگ» می‌نویسد که تلاش‌های این شبکه خبری برای تماس با سفارتخانه‌های ایران و آذربایجان در مسکو بی‌نتیجه بوده‌است.

مقام‌های گمرک روسیه در مورد مبدأ و مقصد این پول‌ها توضیحات بیشتری ندادند.

فرودگاه ونکوو که یکی از سه فرودگاه بین‌المللی پایتخت روسیه است که از آغاز سال جاری ۳۸۲ فقره تخلف مالی و گمرکی ثبت کرده‌است و جمع آنها تا پیش از تخلف این شهروندان ایران و آذربایجان، دو میلیون و چهارصد هزار دلار بوده‌است.

در ماه ژوئیه نیز در فرودگاه «شِرمِتیوو» مسکو، مأموران موفق شدند ۱۲ هزار خشاب سلاح‌های مختلف را که توسط یک شهروند آمریکایی از لس‌آنجلس به ایروان، پایتخت ارمنستان حمل می‌شد کشف و مصادره کنند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG