لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۲۳

فرمانده پلیس شمال افغانستان در یک حمله انتحاری کشته شد


محمد داوود داوود، فرمانده پلیس منطقه‌ای شمال افغانستان که روز شنبه کشته شد.
در پی یک حمله انتحاری به ساختمان فرماندهی پلیس ولایت تَخار در شمال افغانستان، ژنرال داوود داوود، فرمانده پلیس منطقه‌ای شمال افغانستان و شاه‌جهان نوری، فرمانده پلیس ولایت تخار کشته شدند.

سرپرست بخش عملیاتی فرماندهی پلیس ولایت تخار در گفت‌وگو با رادیو آزادی گفت که این افراد همراه با چند تن دیگر زمانی کشته شدند که یک مهاجم انتحاری، خود را در داخل ساختمان فرماندهی پلیس تخار منفجر کرد.

خبرگزاری‌ها تعداد کشته‌شدگان این رویداد را هفت نفر ذکر می‌کنند که سه تن از آنها از سربازان آلمانی بودند.

مقام‌های امنیتی افغانستان هنوز جزئیاتی در مورد این رویداد منتشر نکرده‌اند اما گفته می‌شود به هنگام این حمله که روز شنبه رخ داد، یک جلسه مهم امنیتی در این ساختمان برگزار می‌شده‌است.

بنا بر گزارش‌ها، در این رویداد ۹ تن دیگر ازجمله عبدالجبار تقوی، والی تخار نیز زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده‌اند. گزارش‌ها هم‌چنین حاکی است که مسئولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته‌است.

ژنرال داوود داوود که بلندپایه‌ترین مقام کشته شده در این انفجار است پیش از این معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان را برعهده داشت.

آقای داوود از محافظان اصلی احمد شاه مسعود، رهبر مجاهدين شمال و از مخالفان سرسخت طالبان بود که او نیز ده سال پيش بر اثر يک انفجار انتحاری کشته شد.

در اکتبر ۲۰۱۰ نیز انفجار بمبی در یک مسجد ولایت کُندوز در شمال افغانستان باعث شد محمد عمر، استاندار این ولایت به همراه ۱۹ تن دیگر جان خود را از دست بدهند.

خشونت‌ها در شمال افغانستان در ماه‌های اخیر افزایش داشته‌است و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نیز نظامیان بیشتری را راهی شمال این کشور کرده و کوشیده تا مناطق بیشتری را تحت کنترل داشته‌باشد.

مقام‌های افغان می‌گویند در منطقه شمال افغانستان پایگاه‌ها و مخفیگاه‌هایی متعددی مربوط به طالبان، سازمان القاعده، و دیگر گروه‌ها ازجمله شبکه حقانی، حزب اسلامی و نهضت اسلامی ازبکستان وجود دارد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG