لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۶

«حمله هکرهای وابسته به چین» به سامانه ضدموشکی آمریکا در کره جنوبی


سیستم ضدموشکی تاد ساخت آمریکا، می‌تواند موشک‌های شلیک‌شده را رهگیری و در آسمان منهدم کند.

یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا می‌گوید که هکرهای «وابسته به دولت چین» تلاش کرده‌اند تا در سازمانی که با سیستم موشکی ساخت آمریکا در کره جنوبی مرتبط است، نفوذ کنند.

جان هالتکویست، از مدیران شرکت فایرآی، به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که این شرکت «مدارکی» دارد که نشان می‌دهد هکرهای چینی «دست‌کم یک بخش مرتبط با سیستم موشکی» را هدف گرفته‌اند.

در همین زمینه یک سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی هم گفت که ماه گذشته «از چین» یک حمله سایبری به این کشور انجام شد.

این مقام رسمی به سی‌ان‌ان گفته که «اقدامات دفاعی مناسب» مانع موفقیت حمله شد.

اما وزارت امور خارجه چین هرگونه دخالت در این حادثه را رد کرده و می‌گوید که پکن «قاطعانه» با تمام انواع حملات سایبری مخالف است.

با وجود این، وزارت امور خارجه چین یک بار دیگر بر مخالفت این کشور با آغاز به کار سیستم دفاع ضد موشکی تاد در کره جنوبی تاکید کرد و از کره جنوبی و آمریکا خواست تا اجرایی شدن این پروژه را متوقف کنند.

این در حالی است که کره جنوبی یا آمریکا تاکنون به طور رسمی اعلام نکرده‌اند که سیستم هدف قرار گرفته شده توسط هکرها، سامانه ضدموشکی تاد بوده است.

کره جنوبی و آمریکا در هفته جاری و به دنبال تهدیدهای مکرر کره شمالی، بر سر آغاز به کار هرچه سریع‌تر سیستم ضدموشکی تاد در این کشور موافقت کردند.

ارتش آمریکا یک روز پیش انتقال قطعات این سیستم ضدموشکی را به محل استقرار برنامه‌ریزی‌شده آن در کره جنوبی آغاز کرد.

سیستم ضدموشکی تاد ساخت آمریکا، می‌تواند موشک‌های شلیک‌شده را رهگیری و در آسمان منهدم کند.

اگرچه آمریکا و کره جنوبی تاکید دارند که این سیستم برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی به کار می‌رود اما چین نگران است که رادارهای پرقدرت سیستم تاد امکان رصد کردن مناطقی درون چین را دارد و «توازن نظامی در منطقه را برهم می‌زند».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG