لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۵

بیانیه سپاه: دو تروریست پاکستانی با حمایت مالی آل سعود فعالیت می‌کردند


سپاه می‌گوید که این تجهیزات را از «دو تروریست پاکستانی» کشف کرده است.

یک روز پس از انتشار خبر دستگیری دو «تروریست» پاکستانی در ایران، روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه پاسداران در بیانیه‌ای آنها را تحت «حمایت مالی آل سعود» معرفی کرد.

خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه روز چهارشنبه، ۳۱ شهریورماه، جزئیاتی از دستگیری «تروریست‌های پاکستانی» را اعلام کرده و خبر داد که آنها «با حمایت مالی آل‌ سعود و سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای معاند فعالیت می‌کردند».

در گزارش این خبرگزاری، «کشورهای معاند نظام» با عنوان «همسایه» معرفی شده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با انتشار عکس یک اسلحه کمری، چند فشنگ و وسیله‌ای که بمب توصیف شده اعلام کرده است که این تجهیزات را از «دو تروریست پاکستانی» کشف کرده است.

در همین زمینه عبدالستار دوشوکی، رئیس مرکز مطالعات بلوچستان، به رادیوفردا گفت که «گروه‌های مسلح فعال در منطقه سیستان و بلوچستان ایران، اتباع ایرانی هستند و تا به حال سابقه نداشته که دو تبعه پاکستانی که تفاوت لهجه آنها با بلوچ‌های ایران مشخص است، برای اقدامات مسلحانه وارد ایران شوند».

آقای دوشوکی افزود: «وقتی گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی با اتباع ایرانی در بلوچستان فعالند، چرا باید ریسک ورود دو تبعه پاکستان با مواد منفجره به منطقه فوق امنیتی سراوان را بپذیرند؟»

به اعتقاد عبدالستار دوشوکی، منظور سپاه از کشور «معاند همسایه» پاکستان است که هنوز قرارداد امنیتی خود با جمهوری اسلامی را اجرایی نکرده است.

رئیس مرکز مطالعات بلوچستان توضیح داد: «پاکستان روابط خوبی هم با ایران و هم با عربستان سعودی دارد و می‌توان حدس زد که هدف سپاه پاسداران از متهم کردن این کشور، افزایش فشار بر پاکستان باشد».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG