لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۵۳

ستاد قالیباف: سایت کارانه با فشار دولت روحانی فیلتر شد


محمدباقر قالیباف و از کاندیداهای اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری، همواره از «بیکاری» به عنوان «بزرگترین مشکل کشور» نام برده.

در حالی‌که ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف و منابع خبری اصولگرایان از فیلتر شدن سایت «کارانه» آقای قالیباف با «فشار دولت روحانی» خبر می‌دهند، دولت می‌گوید که این سایت با «دستور قضایی» و با شکایت «شورای نظارت بر انتخابات» فیلتر شده است.

ستاد انتخاباتی قالیباف در بیانیه‌ای که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرده، از سامانه «کارانه» به عنوان «گام اول دولت مردم برای اشتغال‌زایی» نام برده و گفته که این سایت «با فشار دولت آقای روحانی» فیلتر شده است.

ستاد انتخاباتی نامزد اصول‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری افزوده است: «دولتی که خود ناتوان در اشتغال‌زایی و ایجاد تحرک در فضای کسب و کار است، پل ارتباطی کارانه را فیلتر می‌کند تا ترس و نگرانی خود از فضای اشتیاق عمومی نسبت به این طرح را پایان دهد».

در این اطلاعیه آمده که ثبت‌نام از متقاضیان جویای کار «به طور دستی» ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم هم از فیلتر شدن این سایت «با فشار دولت» خبر داده‌اند.

مصطفی میرسلیم، کاندیدای حزب مؤتلفه اسلامی هم به این مسئله واکنش نشان داده و گفته که «با این کارها موافق نیستم».

آقای میرسلیم در عین حال افزوده که «باید مشخص شود که چرا این سایت فیلتر شده است».

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و از کاندیداهای اصول‌گرایان در انتخابات ریاست جمهوری، همواره از «بیکاری» به عنوان «بزرگترین مشکل کشور» نام برده و گفته که سامانه‌ای برای پرداخت کارانه به بیکاران و ایجاد پنج میلیون شغل راه‌اندازی کرده است.

فیلترشدن این سامانه در حالی به دولت حسن روحانی منتسب شده که مقام‌های رسمی دولت این مسئله را تکذیب کرده‌اند.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی ریاست جمهوری گفته که «دولت در این زمینه شاکی نبود» اما افزوده: «کسانی که انتخابات را برگزار و نظارت می‌کنند، شاکی بودند».

به گزارش خبرآنلاین، آقای نوبخت تصریح کرده که فیلتر شدن سامانه «کارانه» با شکایت «شورای نظارت بر انتخابات» انجام شده و «آنها از این که افرادی را بدین‌وسیله تشویق می‌کنند که بیایند و ثبت نام کنند تا پولی به آنها بدهند این موضوع را با قوانین انتخابات به خصوص ایجاد شبهه در جلب رأی مغایر دانست».

آقای نوبخت توضیح دقیقی دربارهٔ اینکه «شورای نظارت بر انتخابات» چیست، نداده است.

محمدرضا فرنقی‌زاد، از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به ایرنا گفته که «دولت نقشی در فیلتر سامانه کارانه راه‌اندازی شده از سوی محمدباقر قالیباف یکی از نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ندارد».

دیدن نظرات (۱۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG