لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۵۱

تقی کروبی: وزارت اطلاعات دولت اعتدال برای برادرم پرونده‌سازی کرد


آقای روحانی در جریان فعالیت‌های انتخاباتی‌اش برای رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد وعده‌هایی داده بود.

حکم شش ماه حبس محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، صبح روز دوشنبه ۲۳ اسفند به او ابلاغ شد. به گزارش سایت سحام نیوز، این حکم توسط قاضی مقیسه، رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی، و به دلیل انتشار نامه‌ای از مهدی کروبی خطاب به حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، صادر شده است.

هفت ماه پس از انتشار نامه مهدی کروبی، محمد حسین کروبی به دادگاه انقلاب احضار و پس از چهار جلسه بازجویی، براساس کیفرخواستی که توسط وزارت اطلاعات تنظیم و به دادگاه ارائه شده بود به تبلیغ علیه نظام متهم شد.

محمدتقی کروبی، دیگر فرزند مهدی کروبی، در گفت‌وگو با رادیو فردا، می‌گوید: «دولت حسن روحانی که مخاطب این نامه بود، نه تنها پاسخی به آن نداد بلکه وزارت اطلاعات "دولت اعتدال" به دنبال پرونده‌سازی در قبال این موضوع بود و کیفرخواست "بسیار بسیار تندی" هم تنظیم کرد».

آقای روحانی در جریان فعالیت‌های انتخاباتی‌اش برای رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد وعده‌هایی داده بود. او از جمله روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ در دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به سئوالی درباره رفع حصر این افراد گفته بود: «به نظر من مشکلی نیست و می‌شود شرایطی را در یک سال آینده در کشور فراهم کرد که نه تنها آنهایی که در حصرند آزاد شوند، بلکه آنهایی که به خاطر سال ۸۸ در زندان هستند آنها هم آزاد شوند».

در گفت‌وگو با محمدتقی کروبی، از او در باره چگونگی صدور این حکم پرسیدم:

گفت‌وگو با تقی کروبی درباره محکومیت برادرش حسین به اتهام انتشار نامه مهدی کروبی
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00
لینک مستقیم

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG