لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۹

روسیه از آمریکا خواست درباره کره شمالی «یکجانبه» اقدام نکند


این سخنان وزیر امور خارجه روسیه، دوشنبه ۲۸ فروردین در پاسخ به خبرنگاران در مسکو بیان شد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، با اشاره به سخنان اخیر معاون ریاست جمهوری آمریکا درباره کره شمالی، گفت که «امیدوار» است واشینگتن درباره کره شمالی «یکجانبه» عمل نکند.

این سخنان وزیر امور خارجه روسیه، دوشنبه ۲۸ فروردین در پاسخ به خبرنگاران در مسکو بیان شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای لاوروف گفت که اگر سخنان اخیر معاون رئیس جمهور آمریکا به معنی در پیش گرفتن روشی «یکجانبه» علیه کره شمالی باشد، آنگاه «این مسیری بسیار پرخطر خواهد بود».

چین هم خواستار احیای گفت‌و‌گوها درباره برنامه تسلیحات اتمی کره شمالی شده است.

وزارت امور خارجه چین گفته که تنش‌ها باید در منطقه کاهش یابند تا راه برای رسیدن به «راه‌حلی صلح‌آمیز» هموار شود.

ساعاتی پیش از این سخنان وزیر امور خارجه روسیه، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، هشدار داد که «دوران صبر استراتژیک» ایالات متحده درباره کره شمالی «به پایان رسیده است».

آقای پنس گفت: «رئیس جمهور ترامپ روشن ساخته که صبر ما و متحدانمان در این منطقه به پایان رسیده و ما خواستار تغییر وضعیت هستیم. ما می‌خواهیم کره شمالی برنامه غیرمسئولانه گسترش تسلیحات هسته‌ایش را متوقف کند».

کره شمالی بر خلاف همسایه جنوبیش، یکی از فقیرترین و بسته‌ترین کشورهای جهان است و سال‌هاست که همسایگانش مانند کره جنوبی و ژاپن و نیز آمریکا را به حمله اتمی یا جنگ تهدید می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشتر هشدار داده بود که اگر چین به عنوان شریک اصلی اقتصادی و سیاسی کره شمالی در رابطه با این بحران اقدامی نکند، آمریکا و متحدانش خود چنین خواهند کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG