لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۰

قانونگذاران آمریکایی: ترامپ اگر از رئیس برکنارشده اف‌بی‌آی نواری دارد تحویل بدهد


رئیس جمهوری آمریکا چند روز پیش جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) را برکنار کرد.

تعدادی از قانونگذاران آمریکایی از رئیس جمهور این کشور خواسته‌اند تا اگر مکالمه ضبط شده‌ای از گفت‌وگوهای او با رئیس برکنارشده اف‌بی‌آی وجود دارد، آن را در اختیار کنگره قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا، گفته که دونالد ترامپ، رئیس جمهور، باید «فوراً» نوارهای احتمالی از مذاکرات را در اختیار کنگره قرار دهد و هشدار داده که نابود کردن نوارهای موجود، می‌تواند بر خلاف قوانین باشد.

رئیس جمهوری آمریکا چند روز پیش جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) را برکنار کرد.

بعد از برکناری آقای کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی گفت که رئیس جمهور آمریکا از او خواسته بود تا به وی ابراز وفاداری کند اما آقای کومی از چنین کاری سر باز زده است.

به دنبال این سخنان، آقای ترامپ در توییتی نوشت که «بهتر است امیدوار باشیم» هیچ «نواری» از مکالمه‌های میان آنها ضبط نشده باشد.

کاخ سفید هنوز تایید یا تکذیب نکرده که چنین نوار یا نوارهایی وجود دارد.

لیندسی گراهام، سناتور ارشد از حزب جمهوری‌خواه گفته که کاخ سفید باید دربارهٔ این موضوع «شفاف‌سازی» کند.

آقای گراهام در گفتگو با تلویزیون ان‌بی‌سی افزوده است: «نمی‌توان دربارهٔ این نوارها شوخی کرد. اگر نواری از این مذاکرات وجود دارد، باید آنها را تحویل داد».

مایک لی، یک سناتور جمهوری‌خواه دیگر نیز خواسته مشابهی مطرح کرده است.

آقای لی که از کاندیداهای رئیس جمهور آمریکا برای عضویت در دیوان عالی بود، گفته که ضبط احتمالی مذاکرات در کاخ سفید «الزاماً بهترین ایده ممکن نیست».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG