لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۲۷

دادگاه حقوق بشر اروپا حکم صادره علیه رهبر مخالفان پوتین را محکوم کرد


الکسی ناوالنی، از رهبران ضد فساد در روسیه است.

دادگاه حقوق بشر اروپا روز سه‌شنبه با محکوم کردن روند محاکمه و حکم صادر شده علیه آلکسی ناوالنی، یکی از رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین، این حکم را «خودسرانه» توصیف کرد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین، دادگاه حقوق بشر اروپا که مقر آن در استراسبورگ فرانسه است روز سه‌شنبه، چهارم اسفند، رسما اعلام کرد که محکومیت آلکسی ناوالنی بر مبنای «برداشتی خودسرانه از قانون» صورت گرفته است.

آقای ناوالنی ۳۹ ساله از رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، و از شخصیت‌های مشهور مبارزه علیه فساد حکومتی در این کشور است.

دادگاه روسیه پیش از این آقای ناوالنی را به اتهام «اختلاس ۴۰۰ هزار یورو» در یک قرارداد تجاری مربوط به خرید و فروش چوب در سال ۲۰۰۹ محکوم کرده بود.

پیوتر اوفیتسروف، رئیس شرکتی که آلکسی ناوالنی مشاورش بود، نیز در دادگاه محکوم شده است.

آقای ناوالنی پس از صدور حکم دادگاه در وبلاگ خود نوشت که «حقیقت با ماست و ما پیروز می‌شویم» و افزود: «من می‌خواستم از کشورم در برابر دزدها و خائنانی دفاع کنم که روسیه را اشغال کرده‌اند.»

دادگاه حقوق بشر اروپا هم با بیان این که دادگاه این رهبر مخالفان روسیه «ناعادلانه» بوده است اعلام کرد که آقای ناوالنی به خاطر «فعالیت‌هایی محکوم شده که با فعالیت‌های عادی و معمول اقتصادی تفاوتی ندارند».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG