لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۰۲

هشدار به ورزشکاران و هنرمندان درباره شرکت در «جلسات مبتذل»


عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، روز سه‌شنبه به ورزشکاران و هنرمندانی که در «جلسات مبتذل و خلاف قوانین» شرکت کنند هشدار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آقای دولت‌آبادی گفت که «اگر ورزشكاران و هنرمندان در جلسات مبتذل و خلاف موازین شركت كنند و اتهام آنها محرز شود اسامی آنها اعلام خواهد شد».

این سخنان دادستان عمومی و انقلاب تهران عصر سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت، در جلسه با تعدادی از قضات بیان شد.

عباس جعفری دولت‌آبادی افزود که «مبارزه با فساد باید همه‌جانبه و بدون تبعیض و شامل هر مقامی باشد».

این هشدار حدود یک هفته پس از آن داده شد که خبرگزاری قوه قضائیه از بازداشت هفت بازیگر معروف سینما در یک پارتی در شمال شهر تهران خبر داد.

دو روز پیش هم سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که مهرداد اولادی، بازیکن سابق تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال، به دلیل «مصرف مواد مخدر و الکل» جان خود را از دست داد.

سال گذشته نیز سوشا مکانی٬ دروازه‌بان تیم پرسپولیس تهران، به دنبال انتشار تعدادی از عکس‌هایش در شبکه‌های اجتماعی برای مدتی بازداشت شد.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، در هفته اخیر تاکید کرده بود که «مراقبت‌های فرهنگی» از ورزشکاران و هنرمندان کشور باید افزایش یابد و پیشنهاد داد که معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه وارد این حوزه شود.

به گفته آقای اسماعیلی، ورزشکاران و هنرمندان ایران در معرض «آسیب‌های زیادی» هستند و باید خود را در برابر این آسیب‌ها «واکسینه» کنند.

XS
SM
MD
LG