لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۴۸

اعتراض ۸۲ روزنامه‌نگار به ادامه بازداشت سراج میردامادی


سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب

۸۲ روزنامه‌نگار ایرانی در بیانیه‌ای نسبت به تداوم بازداشت سراج‌الدین میردامادی اعتراض کردند.

این روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ خود گفته‌اند سراج‌الدین میردامادی به عنوان یک روزنامه‌نگار برای روایت بی‌طرفانه واقعیت تلاش کرده است.

آنها دستگیری٬ تداوم بازداشت و جلوگیری از آزادی آقای میردامادی را علاوه بر نقض بندهایی از قانون اساسی و آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب٬ در تضاد با مفاد اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دانسته‌اند.

به نوشته امضاکنندگان این بیانیه، برخورد با آقای میردامادی نقض گفته‌های حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در دعوت از ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت به ایران است.

سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگار و فعال اصلاح طلب مردادماه سال گذشته پس از بازگشت به ایران تحت تعقیب قضایی قرار گرفت و از اردیبهشت ماه امسال بازداشت شده است.

گیتی پورفاضل وکیل او روز دوشنبه به رادیو فردا گفت که یک اتهام دیگر به سراج میردامادی افزوده شد و دادگاه آقای میردامادی روز ۱۱ مرداد برگزار می‌شود.

اتهام پیشین سراج میردامادی تبلیغ علیه نظام عنوان شده بود و اکنون آنچنانکه وکیل او می‌گوید اتهام تبانی علیه نظام نیز به آن افزوده شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، مسئول رسیدگی به پرونده سراج میردامادی است.

آقای میردامادی اکنون در بازداشتگاه سپاه در زندان اوین و در بازداشت موقت به سر می‌برد و با آزادی موقت او با وثیقه موافقت نشده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG