لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۲۹

سقوط هواپیمای آموزشی ارتش در استان فارس دو کشته بر جای گذاشت


امیر حسین محمدی، فرمانده ارشد ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد

یک فرمانده ارتش ایران از سقوط یک فروند هواپیمای جنگنده آموزشی ارتش در نزدیکی شهرستان استهبان استان فارس و مرگ خلبان و کمک خلبان این هواپیما خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر حسین محمدی، فرمانده ارشد ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد، روز سه‌شنبه، ۲۴ تیرماه، گفت: «این هواپیما پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در هنگام آموزش سقوط کرده و دلایل آن نیز در دست بررسی است.»

به گفته آقای محمدی، خلبان و کمک خلبان این هواپیما در این سانحه کشته شده‌اند.

همچنین به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای محمدی نوع این هواپیما را «اف ۴» اعلام کرده وگفت که هواپیما دقایقی پس از پرواز از «پایگاه هوایی شهید دوران» در شیراز، در منطقه دریاچه بختگان سقوط کرده است.

در همین زمینه وب‌سایت خبری دانا خبر داده است که این هواپیما ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه در حوالی صحرا آباد دهستان خیر از توابع شهرستان استهبان سقوط کرده است.

اردیبهشت‌ماه سال گذشته نیز یک فروند هواپیمای جنگنده اف ۵ ارتش جمهوری اسلامی در حین عملیاتی که آموزشی توصیف شد سقوط کرده و دو کشته بر جای گذاشت.

در سال‌های گذشته تعدادی از فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی ایران بر اثر سقوط هواپیماهای نظامی جان خود را از دست داده‌اند.

در دی‌ماه ۱۳۷۳ منصور ستاری خواص، فرمانده وقت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان کشته شد.

در ۱۹ دی سال ۱۳۸۴ نیز در سانحه هوایی سقوط هواپیمای فالکون در نزدیکی ارومیه، احمد کاظمی، فرمانده نیروی زمینی سپاه، کشته شد.

در ۱۵ آذر ۱۳۸۴ سقوط هواپیمای ترابری ارتش ایران که حامل چند خبرنگار و تعدادی از پرسنل ارتش بود، ۱۲۸ کشته و ۱۳۲ زخمی برجا گذاشت.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG