لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۸:۲۵
با اعلام نام علی جنتی به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در کابینه حسن روحانی، سینمای ایران که در هفته‌های گذشته به شدت درگیر ماجراهای خانه سینما بود، حالا متوجه انتخاب رئیس تازه سازمان سینمایی شده است.

تاکنون از افراد مختلف به عنوان نامزدهای محتمل این سمت نام برده شده است که در میان‌شان نام افرادی چون علیرضا رضاداد، محمدمهدی حیدریان و محمدعلی زم به چشم می‌خورد.

این افراد در شرایطی قرار است مسئولیت مدیریت سینمای ایران را برعهده بگیرند که این سینما با مشکلات زیادی، اکثرا باقی‌مانده از دولت قبلی دست به گریبان است. ضمن آن که منازعات و چند دستگی‌ها میان سینماگران ایرانی نیز به شدیدترین میزانش در کل تاریخ حیات این سینما رسیده است.

به این تریتب انتظارها از مدیر تازه بسیار زیاد است. مصطفی عزیزی از تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون ایران در گفت‌وگو با رادیوفردا از اقداماتی که انتظار می‌رود مدیریت تازه سینما انجام دهد، می‌گوید.

طرح نام مدیران تازه سینمای ایران در شرایطی انجام می‌شود که به گفته بسیاری از تحلیل‌گران سینمایی، عدم پذیرش جواد شمقدری مدیر فعلی سینمای کشور نزد سینماگران و همراهی نکردن با برنامه‌های او از مهم‌ترین دلایل شکل‌گیری مشکلات فعلی در سینمای ایران بوده است.

  • 16x9 Image

    بابک غفوری آذر

    بابک غفوری‌آذر از سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار و گزارشگر با رادیو فردا همکاری می‌کند. او در این مدت علاوه بر تهیه گزارش و گفت‌وگو در حوزه‌های مختلف، تحولات حوزه سینما و تئاتر را از نزدیک دنبال کرده، و تهیه‌کننده برنامه هفتگی صحنه است.

XS
SM
MD
LG