لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۴۶

عضو بسیج دانشجویی اتهام فائزه هاشمی را رد کرد: «خودسر» نبودیم


در حالی که فائزه هاشمی می‌گوید که «مجموعه‌های غیر دانشجویی بیرون از دانشگاه» مانع از سخنرانی روز سه‌شنبه او در دانشگاه آزاد مشهد شده‌اند، یک عضو بسیج دانشجویی این دانشگاه تاکید کرد که این افراد دانشجو بوده‌اند.

به گفته او، اعضای بسیج دانشجویی، وابسته به سپاه پاسداران، ضمن ممانعت از سخنرانی خانم هاشمی در سالن آمفی‌تئاتر این دانشگاه را شکسته‌اند.

خبرگزاری «آنا»، وابسته به دانشگاه آزاد، خبر داده بود که نیروهای «خودسر» و «غیر دانشجو» روز سه‌شنبه، ۱۸ آذر، ضمن «شکستن در اصلی و تخریب نرده‌های» دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، وارد محوطه این دانشگاه شده و و پس از «شکستن» در آمفی‌تئا‌تر، خود را به محل سخنرانی فائزه هاشمی رساندند و با سر دادن شعار مانع از سخنرانی وی شدند.

محمدجواد قمری، از اعضای بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌ آزاد مشهد، در واکنش به این خبر گفت که اعضای بسیج دانشجویی این دانشکده مانع سخنرانی فائزه هاشمی شده‌اند، نه نیروهای «خودسر» و «غیر دانشجو».

به گزارش خبرگزاری آنا، وی روز چهارشنبه، ۱۹ آذر، ضمن تکذیب شکستن در دانشگاه آزاد مشهد تائید کرد که نیروهای بسیج پس از «ممانعت دانشجویان اصلاح‌طلب و حراست» در آمفی‌تئاتر دانشکده حقوق این دانشگاه را شکسته‌اند تا وارد شوند.

آقای قمری با اشاره به سخنرانی ناصر آملی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در هنگام ورود نیروهای بسیج به آمفی‌تئاتر افزود: «دوستان بسیج رفتند بالای سن و به ایشان گفتند موضع خود را دقیقا نسبت به فتنه ۸۸ مشخص کنید، والا اجازه سخنرانی ندارید.»

به گفته این عضو بسیج دانشجویی، فائزه هاشمی پس از اطلاع از این «اعتراضات» وارد سالن آمفی تئاتر نشده، در دفتر رئیس دانشگاه مانده و در زمانِ سخنرانی آقای آملی، از دانشگاه خارج شده است.

وی گفت که اعضای بسیج دانشجویی، هنگام خروج فائزه هاشمی از دانشگاه به دنبال وی رفته و اعتراض خود را نسبت به حضورش در دانشگاه آزاد مشهد اعلام کرده‌اند.

آقای قمری تأکید کرد: «البته فضا به حالت تعقیب و گریز نبود و نیروهای بسیج از ایشان فاصله زیادی داشتند.»

گفته‌های این عضو بسیج دانشجویی در حالی است که فائزه هاشمی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: «هنگام خروج به ماشینی که من سوار آن بودم حمله کردند و توهین‌های زیادی به همراهان بنده نیز ‌شد.»

وی تاکید کرد که تجمع برگزار شده در اعتراض به سخنرانیش، «تجمعی سازماندهی شده از سوی برخی مجموعه‌های غیردانشجویی بیرون دانشگاه » بوده است.

فائزه هاشمی با اشاره به صدور مجوز شورای تامین استان خراسان رضوی برای برگزاری مراسم سخنرانیش افزود: «از طریق وزارت کشور به من پیغام دادند که امنیت بیرون دانشگاه تامین خواهد شد و آرامش درون دانشگاه نیز بر عهده حراست خواهد بود.»

وی اضافه کرد: «اما متاسفانه نه تنها به وظیفه‌شان عمل نکردند بلکه معترضین‌ توانستند درها را بشکنند و نردبان گذاشتند و وارد ساختمان‌ها شدند.»

فائزه هاشمی همچنین تاکید کرد که اصلاح‌طلبان باید بر «افکار و آرمانهایشان» ایستادگی کنند و تحت تاثیر چنین حرکاتی قرار نگیرند.

ممانعت از برگزاری سخنرانی فائزه هاشمی در دانشگاه آزاد مشهد در حالی است که پیش از این خبرگزاری مهر خبر داده بود که سخنرانی فائزه هاشمی در دانشگاه آزاد ورامین در روز ۱۶ آذر به دلیل اعتراض «بسیجیان» و «خانواده شهدا» پیش از برگزاری لغو شده است.

دیدن نظرات (۲۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG