لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۲۷

خبرگزاری صداوسیما: تله انفجاری در استان گلستان کشف و خنثی شد


خبرگزاری صداوسیما روز پنج‌شنبه، ۲۸ اسفند، به نقل از «یک منبع آگاه در اداره کل اطلاعات گلستان» خبر داد که «یک تله انفجاری» در یکی از امامزاده‌های این استان «شناسایی و خنثی» شده است.

به گفته این خبرگزاری، این «تله انفجاری» در امامزاده روستای «ساورکلاته» از روستاهای نزدیک به شهر علی‌آباد کتول «با کمک دوربین‌های مداربسته» شناسایی شده است.

این گزارش به نقل از «منبع آگاه» در اداره کل اطلاعات گلستان می‌گوید: «عاملان این اقدام همچنین برای افزایش شدت انفجار، گاز شهری را هم باز گذاشته بودند.»

وی اضافه کرد: «پیش‌بینی می‌شود عامل یا عوامل طراحی این اقدام خرابکارانه قصد داشتند با توجه به ازدحام پنج‌شنبه آخر سال آستان امامزاده روستای ساورکلاته علی‌آباد کتول، تلفات حادثه را هم افزایش دهند.»

در گزارش خبرگزاری صداوسیما اشاره بیشتری به جزئیات این «تله انفجاری» نشده است.

روستای «ساورکلاته» از روستاهای نزدیک به شهر علی‌آباد کتول با ۴۰۰ نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شهر گرگان، مرکز استان گلستان، قرار دارد.

انتشار خبر خنثی شدن «تله انفجاری» در استان گلستان در حالی است که مقام‌های امنیتی ایران در ماه‌های گذشته بارها از دستگیری افرادی خبر داده‌اند که به گفته آنها قصد انجام عملیات تروریستی در ایران را داشته‌اند.

از جمله محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز چهارشنبه، ۲۱ آبان، از دستگیری «افرادی» خبر داده بود که، به گفته او، در روزهای ماه محرم سال جاری «قصد بمب‌گذاری» در شهر مذهبی قم را داشته‌‌اند.

آقای علوی روز سه‌شنبه، ۱۵ مهر، نیز بدون اشاره به جزئیات از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داده و گفته بود که این جلیقه‌ها برای انفجار در روز موسوم به قدس در ایران، آخرین جمعه ماه رمضان، در دو استان ایران تهیه شده بود.

مقامات جمهوری اسلامی در سخنان خود اشاره صریحی به هویت گروه‌هایی که، به گفته آنها، در ماه‌های اخیر قصد بمب‌گذاری و «انجام عملیات انتحاری» در ایران را داشته‌اند نکرده‌اند، اما برخی از آنان در سخنان خود به فرامرزی بودن تعدادی از این گروه‌ها اشاره کرده‌اند.

از جمله حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، ۲۹ مهر، گفته بود که «گروه‌های مسلح و چریکی که در منطقه ما نیستند به صورت پراکنده حملاتی انجام می‌دهند».

وی همچنین خبر داده بود که ۲۴ گروه برای «انجام عملیات انتحاری» قصد ورود به خاک ایران را داشته‌اند، اما نیروهای ایرانی مانع ورود آنها شده و دو گروه را قبل از ورود به کشور «نابود» کرده‌اند.

آقای ذوالفقاری روز ۱۷ اسفند نیز گفت که «گروه داعش چند باند را برای ایجاد ناامنی در ایران تجهیز کرده بودند که منهدم شدند».

در همین حال وزیر اطلاعات ایران پیش از این هم از دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های «تکفیری» در کشور خبر داده بود.

همچنین رسانه‌های ایران روز ۲۳ خرداد به نقل از یکی از معاونان وزیر اطلاعات به نام «خزائی» از بازداشت ۳۰ نفر از عوامل گروه «داعش» ظرف مدت یک ماه خبر داده بودند.

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG