لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۷:۰۵

انصار حزب‌الله تهدید کرد: معابر را از مظاهر فسق پیراسته می‌كنيم


با وجود مخالفت صریح مقامات دولت حسن روحانی با گشت سیار «امر به معروف و نهی از منكر» انصار حزب‌الله، این گروه روز چهارشنبه، ۲۶ شهریور، از آغاز مرحله دوم عضوگیری برای این گشت خبر داده و تهدید کرد که معابر را از، به گفته خود، «مظاهر فسق» پاک می‌کند.

وب‌سایت انصار حزب‌الله با انتشار اطلاعیه ستاد اجرایی این گروه از پایان سازماندهی افراد ثبت نام شده در مرحله اول برای گشت‌های سیار «امر به معروف و نهی از منكر» خبر داده و اعلام کرد که برای تكميل و گسترش این گروه‌ها عضو می‌گیرد.

عبدالمجید محشتم، دبیرکل انصار حزب‌الله، روز یک‌شنبه، ۲۳ شهریور، گفته بود که «گشت‌های ارشادی» این گروه از هفته آینده «به صورت تمام‌عیار» و با حضور ۳ هزار زن و هزار مرد که از طریق پرکردن فرم جذب شده‌اند آغاز می‌شود.

ستاد اجرایی انصار حزب‌الله در اطلاعیه روز چهارشنبه خود با اشاره به برگزاری تجمع این گروه در روز ۲۱ تیرماه تصریح کرد: «یكی از كارويژه‌های انصار از آن روز تاكنون جذب داوطلب برای فعاليت در گروه‌های سيار امر به معروف و نهی از منكر بود تا اين فريضه را وسعت بخشيده و معابر را از لوث وجود مظاهر فسق پیراسته كنيم.»

این گروه روز ۲۱ تیر با برگزاری تجمعی در پارک ملت نسبت به نحوه پوشش خبر تجمع ۱۷ اردیبهشت‌ماه خود در صدا و سیمای ایران اعتراض کرده بود.

این گروه ۱۷ اردیبهشت امسال در میدان فاطمی تهران تجمعی «علیه بی‌حجابی» برگزار کرده بود. این تجمع در حالی برگزار شد که حسین هاشمی، استاندار تهران، اعلام کرده بود که مجوزی برای برگزاری این تجمع صادر نشده است.

مسئولان وزارت کشور پیش از این بارها بر ضرورت اخذ مجوز برای گشت‌های سیار انصار حزب‌الله تاکید کرده‌اند، اما ستاد اجرایی انصار حزب‌الله در اطلاعیه امروز خود اعلام کرد: «به دور از هرگونه پيچيدگی و فلسفه‌بافی به سبک مغلطه‌گران بی‌منطق ياد شده، اين سوال مطرح است كه كجای قانون امر به معروف و نهی از منكر نياز به اخذ مجوز داشته است؟»

ستاد اجرایی انصار حزب‌الله در اطلاعیه خود خطاب به گروه‌هایی که «طيف مشخص» و«جريان‌های برانداز» می‌نامد نوشت که انصار حزب‌الله از اول تيرماه سال جاری كار خود را نه تنها در تهران، بلكه در كل كشور آغاز كرده، اما برای «خنثی‌سازی توطئه منافقان گزارش آن رسانه‌ای نمی‌شود».

پیش از این وب‌سایت انصار حزب‌الله از فعالیت اولین گروه‌های گشت موتوری «امر به معروف و نهی از منکر» در پارک‌ها، مراکز خرید و معابر از روز یکم تیرماه خبر داده بود.

تاکید انصار حزب‌الله بر توسعه فعالیت گشت‌های سیار خود در حالی است که علاوه بر مسئولان دولت حسن روحانی، علی لاریجانی، رئیس مجلس، و برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران نیز پیش از این با فعالیت این گشت‌ها مخالفت کرده‌اند.

در همین زمینه محمدعلی اسفنانی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گسیل چهار هزار نیرو برای مبارزه با «بدحجابی» از سوی انصار حزب‌الله را اقدامی «تحریک‌آمیز» توصیف کرده که آثار «سوئی» در جامعه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG