لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۲۲

عذرخواهی استانداری اصفهان در پی اصابت گلوله توپ به پارک


صحنه انفجار در سپاهان شهر اصفهان

استانداری اصفهان روز سه‌شنبه، ۲۶ خردادماه، در اطلاعیه‌ای رسمی ضمن تایید دوباره اصابت گلوله توپ به پارکی در سپاهان‌شهر از مردم این منطقه عذرخواهی کرده و طرح توقف آموزش نظامی در این منطقه را مطرح کرد.

سایت‌های خبری در ایران از جمله تابناک و نسیم‌آن‌لای، روز چهارشنبه، ۲۰ خردادماه، از اصابت دو گلوله توپ به مناطقی در سپاهان‌شهر اصفهان و مرکز این شهر خبر دادند که البته تلفاتی به همراه نداشت.

وب‌سایت «تابناک» به نقل از «برخی منابع خبری» که در گزارش به نام آنها اشاره نشده بود نوشت که یکی از گلوله‌ها از قرارگاه شهید زین‌الدین سپاه اصفهان شلیک شده است.

با این حال سپاه پاسداران گزارش‌های منتشره درباره ارتباط این نهاد نظامی با شلیک گلوله‌های توپ به شهر اصفهان را تکذیب کرده و در همان زمان اعلام کرد که هیچ یک از واحدهای نظامی سپاه در روز چهارشنبه، ۲۰ خرداد، تمرین نظامی نداشته است.

اما روابط عمومی استانداری اصفهان روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای که در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرده برای دومین بار شلیک گلوله توپ به این منطقه اصفهان را تایید کرده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که تحقیقات کارشناسان حاکی از این است که «یک گلوله آموزشی توسط یکی از یگان‌های نظامی مستقر در منطقه» به‌اشتباه شلیک شده است.

این استانداری همچنین ضمن عذرخواهی از مردم منطقه وعده داده است که طرحی برای «توقف کامل آموزش‌های نظامی میدانی در منطقه با هدف حفظ امنیت» به اجرا درآید.

در شعاع چند کیلومتری سپاهان‌شهر که در جنوب شهر اصفهان و ابتدای جاده شیراز اصفهان قرار دارد، یگان‌هایی از ارتش و سپاه مستقر هستند.

به گزارش ایرنا، برخورد این گلوله توپ به زمین چاله‌ای به عمق ۳۰ سانتی‌متر و قطر ۸۰ سانتی‌متر در زمین ایجاد کرده، اما تلفات جانی نداشته است.

XS
SM
MD
LG