لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۵۵

«فروش دختران به قیمت یک پاکت سیگار به دست حکومت اسلامی»


زینب بنگورا

نماینده سازمان ملل متحد در امور خشونت جنسی روز دوشنبه با اشاره به ادامه برده‌داری و فروش زنان و دختران به دست اعضای گروه حکومت اسلامی (داعش) گفت که این افراد دختران را به «قیمت یک پاکت سیگار» می‌فروشند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز سه‌شنبه، ۱۹ خرداد، زینب بنگورا، نماینده سازمان ملل در امور خشونت جنسی، که در ماه آوریل گذشته از عراق و سوریه بازدید کرده در حال کار روی طرحی درباره خشونت جنسی به دست افراد داعش است.

به گفته این مامور ویژه سازمان ملل، ربودن دختران جوان در یک سال و نیم گذشته «بخشی کلیدی از استراتژی داعش برای جلب و استخدام نیروهای خارجی» را تشکیل داده است.

به گفته خانم زینب بنگورا، پس از هر عملیات تازه نیروهای حکومت اسلامی بازاری راه می‌اندازند و دختران جوانی را که ربوده‌اند به فروش می‌رسانند.

با این حال به گفته او هنوز هیچ آمار دقیقی از تعداد دختران ربوده‌شده به دست داعشی‌ها در دست نیست.

زینب بنگورا روز دوشنبه در گزارش خود به سازمان ملل اشاره کرد که این دختران جوان «به قیمت یک پاکت سیگار» یا صدها و هزارها دلار خرید و فروش می‌شوند.

خبر برده‌داری و خرید و فروش زنان و دختران به دست نیروهای حکومت اسلامی بیش از یک سال است که منتشر شده، اما اولین بار در مهرماه سال ۹۳ بود که این گروه در نشریه اینترنتی خود صراحتا به این موضوع اذعان کرد.

گروه داعش در نشریه رسمی خود، دابق، در مقاله‌ای با عنوان «احیای برده‌داری پیش از روز قیامت» نوشت که داعش با این عمل جنبه‌ای از شریعت اسلامی را که به انحراف کشیده شده ‌بود به معنای درست خود برگردانده است.

بر اساس یک گزارش تازه سازمان ملل، نزدیک به ۲۵ هزار جنگجوی خارجی از نزدیک به صد کشور جهان در جنگ‌ها و ناآرامی‌های پراکنده در سراسر جهان شرکت دارند و از این میان بیشترین تعداد به عراق و سوریه رفته‌اند.

در همین زمینه چندی پیش دولت باراک اوباما در ایالات متحده اعلام کرد که از زمان آغاز به کار ائتلاف تحت نظر این کشور در عراق نزدیک به ده هزار عضو حکومت اسلامی که پیشتر اعلام شده بود ۳۵ هزار عضو دارد کشته شده‌اند.

با این همه دولت آمریکا در گزارش خود خاطرنشان کرد که همزمان با مرگ این ده هزار نفر عده زیادی نیز تازه به گروه حکومت اسلامی پیوسته‌اند.

دیدن نظرات (۳۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG