لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۵۰

احمدی نژاد: بعد از هرج و مرج، خدا می آید


محمود احمدی نژاد در ديدار با وزيران امور خارجه کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان، به آنان گفته است: «هرج و مرج بايد در جهان گسترش يابد تا خداوند بيايد».
محمود احمدی نژاد در ديدار با وزيران امور خارجه کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان، به آنان گفته است: «هرج و مرج بايد در جهان گسترش يابد تا خداوند بيايد».

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، فيليپ دوست بلازی، گوشه هائی از خاطرات جالب خود از دوران وزارت خارجه اش را در کتابی گرد آورده است با عنوان فرانسوی : « Des affaires pas si étrangères »، يا «اموری نه چندان خارجی».

اين کتاب روز پنجشنبه اول فوريه، در فرانسه توسط انتشاراتی معروف « اوديل ژاکوب» Odile Jacobe منتشر شد.

جمله اخير آقای احمدی نژاد، در اين کتاب نقل شده است.

وزير امورخارجه فرانسه در اين کتاب می نويسد: «در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۰۵ ميلادی، همزمان با اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک، نشستی از وزيران امور خارجه سه کشور اروپائی با حضور محمود احمدی نژاد و خاوير سولانا، مسئول ديپلماسی اتحاديه اروپا، در مورد مسئله هسته ای ايران تشکيل شد.»

دوست بلازی می نويسد: «در حالی که گرم مذاکره بوديم، محمود احمدی نژاد ناگهان موضوع صحبت را تغيير داد و خطاب به ما گفت : می دانيد چرا بايد حتما خواستار هرج و مرج باشيم؟ زيرا بعد از هرج و مرج، خداوند خواهد بود. اشاره به ظهور امام غائب شيعيان در قالب عباراتی که برای اروپائی ها قابل درک باشد.»

دوست بلازی می نويسد: «اين سخن، ما را در بهت و حيرت فرو برد و جک استروا، وزير امور خارجه بريتانيا، به طنز از احمدی نژاد پرسيد : آيا شما برای پيروزی يوشکا فيشر، وزير وقت امور خارجه آلمان، که قرار بود چند هفته بعد در انتخابات شرکت کند، دعا خواهيد کرد؟ احمدی نژاد پاسخ داد: اگر موضعش را در مورد مسئله هسته ای ايران تغيير ندهد، برايش دعا نخواهم کرد.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، يک ماه پس از اين اجلاس بود که در ۲۶ اکتبر ۲۰۰۵، محمود احمدی نژاد اعلام کرد کشور اسرائيل بايد از نقشه جغرافيا محو شود.
XS
SM
MD
LG