لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۲:۵۷

جنجال دایی و تساوی پرسپولیس و سایپا


بعد از اینکه دردقایق پایانی، داور نقطه پنالتی را نشان داد، دایی و هم تیمی هایش، به شدت اعتراض کردند.
هفته بيست و يکم فوتبال سراسری دسته برتر ايران با تساوی پرماجرای تيم های سايپا و پرسپوليس به خط پايان نزديک شد. مسابقه استقلال با ملوان اين دور را کامل می کند.

در روزی که استقلالی ها هم برای نزديکتر شدن به سايپای پيشتاز، خواهان پيروزی رقيب سنتی، پرسپوليس بودند، اعلام پنالتی در آخرين لحظه های مسابقه از سوی داور و دستور تکرار آن پس از برخورد ضربه نخست مهرزاد معدنچی به تير دروازه، باعث اعتراض شديد بازيکنان تيم سايپا شد.

با اين پنالتی پرسپوليس به تساوی دو بر دو رسيد تا از سومين شکست پياپی بگريزد و سايپا نيز پس از تساوی با ملوان و راه آهن، به سومين تساوی پی در پی برسد.

در مسابقه پرسپوليس و سايپا، عليرضا واحدی نيکبخت در دقيقه پنجم و مهرزاد معدنچی در دقيقه ۹۲ (به دليل خطای پنالتی روی روبرت ساها) برای پرسپوليس گلزنی کردند و گل‏های سايپا توسط احمد مومن زاده در دقيقه ۱۹ (با ارسال داريوش يزدانی) و حسن کريمی در دقيقه ۸۴ (با پاس علی دايی ) به ثمر رسيد.

به گزارش خبرگزاری فارس تماشاگران هواخواه پرسپوليس، که در اين روز حدود ۶۵ هزار نفر بودند، پس از به ثمر رسيدن گل دوم تيم سايپا عليه بازيکنان پرسپوليس و مصطفی دنيزلی سرمربی اين تيم شعار دادند و از علی پروين، قديمی ترين عضو خانواده پرسپوليس و سرمربی پيشين اين تيم، حمايت کردند .

در گيری با کمک داور و اعتراض دايی

در پايان بازی پرسپوليس و سايپا، حميد فرزانه، مدافع سايپا که به تکرار ضربه پنالتی از سوی خداداد افشاريان، داور مسابقه، معترض بود، با کمک داور و داور چهارم درگير شد.

به گزارش خبرگزاری فارس علی دايی، در پايان مسابقه، در جمع خبرنگاران به کنايه گفت: «به داور تبريک می گويم. او تمام نکات ريز داوری را در اين مسابقه رعايت کرد، اما در مورد مسائل فنی حرفی نمی زنم چرا که برخی دوست ندارند در زمين چيزی به نام فوتبال ارائه کنند.»

آقای دايی که از نحوه قضاوت داور عصبانی بود، همچنين گفت : «داوران با اشتباهات عجيب خود به تيم ها ضربه می زنند. آنها فقط به نفع تيمهای بزرگ سوت می زنند. حق ما را امروز اين جوری خوردند و حق صبا باتری را هم پيش از اين مقابل استقلال به شکل ديگری ضايع کردند. چه کسی ميتواند امتياز ما را ازپرسپوليس پس بگيرد؟»

«دست های پنهان، حضور بيهوده»


علی دايی که با همه قوا می خواهد در مقام سرمربيگری تيم سايپا به مقام قهرمانی ليگ برسد، به دنبال جنجال تازه گفت که معتقد است، حضور در اين مسابقات بيهوده است. او جمله قديمی بسياری از ورزشکاران ايرانی را تکرار کرد: «دست هايی در پشت پرده در حال فعاليت هستند.»

او گفت: «شيث رضايی بيش از ۲۰۰ بار پيراهن مرا کشيد و داور تذکری هم به او نداد، اما به بازيکن تيم ما به خاطر يک خطای معمولی کارت زرد نشان داد. هيچ کجای دنيا فوتبال به اين شکل نيست . داور در ورزشگاه آزادی تحت تأثير تماشاگران است. می دانم فردا به خاطر اين حرفها من را به کميته انضباطی احضار و محروم می کنند. چرا؟ چون حرف حق ميزنم.»

اما به رغم اعتراض شديد کاپيتان سابق تيم ملی فوتبال ايران، خبر گزاری ها از ضربه ای که دايی به صورت شيث رضايی زده است، گزارش دادند.

دايی درباره اين ضربه گفت: «حرکتم غيرعمد بود و در حال حرکت سرم به صورت بازيکن پرسپوليس خورد. در مورد اخراجم هم بايد بگويم حتی نه نفره هم به پرسپوليس نمی باختيم .»

جنجال در کرمان

در يگی ديگر از ديدارهای جنجالی روز جمعه، تيم صبا باتری سه بر دو، در خانه مس کرمان به پيروزی رسيد .

خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، از به جنجالی ديگر از آخر اين بازی و عدم حضور مربيان دو تيم برای گفت و گوی آخر مسابقه با خبرنگاران خبر داد.

ابومسلم با پيکان در تهران و پاس با راه آهن در ورزشگه پاس دو بر دو کردند .

ديدار تيمهای استقلال اهواز و برق شيراز و همچنين ديدار فجر سپاسی و فولاد اهواز نيز بدون گل به پايان رسيد. پيش از اين تيم ذوب آهن دو بر يک سپاهان را شکست داده بود.
XS
SM
MD
LG