لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۲:۴۲

يک کميته ۵ نفره فوتبال ايران را اداره خواهد کرد


در نخستین اطلاعیه ای که در مورد محرومیت بین المللی فوتبال ایران به دلیل مداخله دولت در امور فدراسیون، منتشر شد، فیفا اعلام کرد که شرط خارج شدن از بن بست تشکیل کمیته ای پتج نفری زیر نظر فیفا است .
مسوول کمیته بین المللی فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که یک هیات پنج نفره برای اداره فوتبال ایران و عادی سازی شرایط، تنظیم اساسنامه و برگزاری مجمع عمومی برای انتخابات مسوولان فدراسیون جدید، تشکیل می شود .

حسن غفاری، که برای مذاکره با مسوولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین حضور در مراسم بهترین های فوتبال قاره در امارات بسر می برد، به خبر نگار ایسنا گفت: « كميته ای برای اداره موقت فوتبال در ايران و برگزاری انتخابات شكل می گيرد. در این کمیته پنج نفره ، سه عضو آن كه ايرانی خواهند بود از سوی فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا انتخاب می شوند و دو عضو ديگر از سوی فدراسيون و سازمان تربیت بدنی که بايد مستقل باشند . هیچ یک از این پنج نفر در انتخابات آتی فدراسیون نمی توانند نامزد ریاست شوند . این کمیه برای مدتی فوتبال را در ايران اداره و سپس انتخابات را برگزار خواهد كرد.»

در نخستین اطلاعیه ای که در مورد محرومیت بین المللی فوتبال ایران به دلیل مداخله دولت در امور فدراسیون، منتشر شد، فیفا اعلام کرد که شرط خارج شدن از بن بست تشکیل کمیته ای پتج نفری زیر نظر فیفا است و به دنبال آن تنظیم اساسنامه ای مورد قبول فیفا و برگزاری مجمع عمومی فوتبال برای تعیین مسوولان فدراسیون فوتبال ( رییس ، نایب رییس ، خرانه دار و دبیر فدراسیون ) براساس انتخابات، و نه انتصابات است .

به گفته مسوول روابط بین المللی فدراسیون فوتبال ایران ، این شرایط در حال انجام است و باید اساسنامه مطلوب تنظیم و مجمع عمومی هر چه سریعتر تشکیل شود تا تیم ملی فوتبال کشورمان قرعه کشی جام ملتهای آسیا و تیم های باشگاهی ما مسابقه های قهرمانی باشگاههای قاره را از دست ندهند .

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG