لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۰

اسرائیل:‌ سال میلادی را به ما تبریک گفتید؛ ایران: نه، نگفتیم


روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داد که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه به مناسبت سال نو میلادی پیام تبریکی به همتای اسرائیلی خود ارسال کرده است. اما ایران این خبر را «شدیدا تکذیب» کرده است.

در حالی که علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس این خبر را تکذیب کرده، رادیوی ارتش اسرائیل می‌گوید یک مقام مسئول در تهران این پیام را «یک اشتباه» توصیف کرده است.

به گزارش هاآرتص، محمدعلی اردبیلی، رئیس روابط خارجی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی، به رادیو اسرائیل گفته است که «قصد ارسال پیام به فدراسیون فوتبال اسرائیل را نداشته است».

آقای اردبیلی به این رادیو گفته است: «این پیام به تمام کشورهای جهان ارسال می‌شود. شما از اسرائیل تلفن می‌کنید؟ من نمی‌توانم با شما حرف بزنم.»

جیل لوانونی، سخنگوی فدراسیون فوتبال اسرائیل، به هاآرتص گفت: «پیام تبریک توسط وابسته حقوقی فدراسیون فوتبال اسرائیل، امیر ناوون، دریافت شد. او به دفتر من آمد و پرسید که به نظرم اشتباه شده یا نه. من هم به او گفتم که نمی‌دانم، اما در مقابل ما هم باید جوابی برای‌شان ارسال کنیم.»

به نوشته هاآرتص، لوانونی و ناوون هم در پاسخ نوشتند: «سال نو را به همه مردم خوب ایران شادباش می‌گوییم.»

رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ضمن این که انتشار این خبر را نتیجه «شیطنت رسانه‌های بیگانه» دانسته به خبرگزاری فارس گفته است که «اصلا نام این رژیم در فوتبال ایران از تمامی لینک‌های مربوطه حذف شده است».

دو تیم ملی ایران و اسرائیل آخرین بار در مسابقه پایانی بازی‌های آسیایی سال ۱۹۷۴ در تهران با یکدیگر روبه‌رو شدند که ایران یک بر صفر در این دیدار پیروز و قهرمان شد.

در آن سال با فشار کشورهای عربی اسرائیل از کنفدراسیون فوتبال آسیا رانده شد و به عضویت اتحادیه فوتبال اروپا (یوافا) درآمد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG