لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۵۷

تنها شش ورزشگاه در ایتالیا استاندارد هستند


از جمله ديگر تصميم هايی که در هيات دولت ايتاليا توصيب شد، افزايش محکوميت مقاومت در مقابل ماموران پليس از ۳ سال زندان به ۵ تا ۱۵ سال است.
وزير محيط زيست ايتاليا در مصاحبه با راديو فردا گفت که دولت اين کشور، ضوابط سخت گيرانه ای را برای ورزشگاههای فوتبال ايتاليا تصويب کرده و بر مبنای آن، تا زمان تغيير اين ورزشگاهها، تماشاگران فوتبال تنها اجازه دارند به شش ورزشگاه اين کشور وارد شوند.

جلسه اضطراری دولت ايتاليا که پنج بعداز ظهر چهارشنبه به وقت محلی آغاز به کار کرده بود، پس از دو ساعت با تصويب لايحه ای در ۱۵ حکم و ۱۳ ماده برای مقابله با خشونت در ورزشگاه ها به پايان رسيد.

وزير محيط زيست و رهبر حزب سبزهای ايتاليا، آلفونسو پکورارو اسکانيو Alfonso Pecoraro Scanio هنگام خروج از ساختمان نخست وزيری به راديو فردا گفت: «اين لايحه داروی تلخی است، ولی چاره ای جز برخورد با خشونت گرايان نداشتيم.»

رهبر سبزها افزود: «ولت بايد در مقابل خشونت بيش از حدی که بر ورزشگاهها غالب شده بود واکنش نشان دهد و اميدواريم که دوستداران واقعی فوتبال در اجرای اين تدابير با ما همکاری کنند.»

شنبه آينده ديدارهای جام باشگاه های ايتاليا موسوم به کالچوCalcio پس از يک هفته توقف از سر گرفته خواهد شد، ولی دوستداران فوتبال تنها خواهند توانست در شش ورزشگاهی که از ضوابط امنيتی لازم برخوردار هستند حضور يابند.

در حال حاضر تنها استاديوم های رم، تورين، مسينا، پالرمو و جنوا از نظر امنيتی استاندارد های اين مصوبه را رعايت می کنند. در ديگر ورزشگاه های ايتاليا، چون استاديوم سان سيرو SAN SIRO ميلان، يدارها تا اطلاع ثانوی پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

از جمله ديگر تصميم هايی که در هيات دولت ايتاليا توصيب شد، افزايش محکوميت مقاومت در مقابل ماموران پليس از ۳ سال زندان به ۵ تا ۱۵ سال است.

در آينده ماموران پليس خواهند توانست تا ۴۸ ساعت پس از درگيری احتمالی در ورزشگاه ها نيز هوادارن خشن را دستگير کنند. در حال حاضر اين مهلت ۳۶ ساعت است.

از يکشنبه آينده استفاده از دودهای باروتی نيز غير قانونی خواهد بود و افراد قبل از ورود به ورزشگاه ها مورد بازرسی بدنی قرار خواهند گرفت.

لايحه ای که عصر چهارشنبه به تصويب دولت ايتاليا رسيد خبرنگاران ورزشی را نيز مجبور می سازد آيين نامه ای را به تصويب برسانند که آنها را ملزم به مبارزه با هرگونه خشونت در ورزشگاه ها می کند.
XS
SM
MD
LG