لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۳۹

سردرگمی تیم ملی فوتبال ایران بعد از محرومیت


این تیم که قرار بود برای دو بازی با تیم های بایرن مونیخ و هامبورگ به دوبی برود، با منتفی شدن این سفر و مسابقه های یاد شده، روز دوشنبه ششم آذر جلسه ای با حضور امیر قلعه نویی و سایر کادر فنی تشکیل خواهد داد .

با محرومیت فوتبال ایران از سوی فیفا و محرز شدن غیبت تیم ملی امید در بازیهای آسیایی دوحه، تیم ملی فوتبال ایران در بلاتکلیفی به سر می برد.


این تیم که قرار بود برای دو بازی با تیم های بایرن مونیخ و هامبورگ به دوبی برود، با منتفی شدن این سفر و مسابقه های یاد شده، روز دوشنبه ششم آذر جلسه ای با حضور امیر قلعه نویی و سایر کادر فنی تشکیل خواهد داد .


دستور جلسه اتخاذ تصمیم و برنامه ریزی دو باره برای ادامه فعالیت های تیم ملی عنوان شده است.


روز یکشنبه با محرومیت تیم ملی امید از حضور در بازیهای آسیایی،بار دیگر قرعه کشی گروه بندی فوتبال در دوحه انجام شد.


تشکیل کمیته ویژه


مسوولان سازمان تربیت بدنی، فدراسیون فوتبال و وزارت امور خارجه با تشکیل کمیته ای در تلاشند تا مشکل محرومیت فوتبال ایران را برطرف کنند. به گزارش ایسنا کمیته مزبور تا کنون به نتایجی هم دست یافته، اما این نتایج هنوز اعلام نشده است .


به گفته یک عضو این کمیته، که نخواسته نامش فاش شود، تا کنون جلسات و مذاکرات زیادی با فیفا انجام شده که موثر بوده است. این کمیته به دنبال راهی برای برون رفت از این محرومیت است .


این مقام مسوول با تاکید برموثر بودن رایزنی های سازمان تربیت بدنی و وزارت امور خارجه در این کمیته، اظهار امیدواری کرد که با تلاش برای جامه عمل پوشانیدن خواسته های فیفا، سفر تیم ملی فوتبال امید به بازیهای آسیایی هموار شود.


باز هم مجلس


عماد افروغ، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که محمد دادکان ، رییس پیشین فدراسیون فوتبال برای ادای پاره ای توضیحات، روز سه شنبه به مجلس اسلامی می رود .


او در گفت وگویی با خبرگزاری دانشجویان یاد آور شد که مسوولان تربیت بدنی نیز به جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس اسلامی فراخوانده خواهند شد.


آقای افروغ گفت: «اگر معلوم شود كه رييس قبلی فدراسيون فوتبال، دعوای داخلی را، كه به راحتی در داخل قابل حل و فصل بوده، به خارج كشيده و اين امر به محروميت فوتبال ما انجاميده، مطمئن باشيد كه رييس قبلی فدراسيون فوتبال را مقصر معنوی اصلی معرفی خواهيم كرد «.


وی افزود : « ما دارای يك خط قرمزهایی هستيم و آن اين است كه بايد خود مسائل خود را حل كنيم. ممكن است در موردی بگوييم كه مثلا حق با آقای ایکساست و آقاي ایگرگ مقصر است، اما به محض اين ‌كه در دفاع ازآقای ایکس پای يك جريانی به ميان آيد كه مصالح و منافع ملي ما را به مخاطره افكند،مطمئنا، ما عليه آن فردی كه مصالح ملي كشور را به مخاطره انداخته، بحث می كنيم. »


عضو اصولگرایان مجلس اسلامی در این گفت گو تاکید کرد :«فردی كه اين دعواها را به خارج می ‌كشد فردی نابخرد است كه از حداقل شعور ملی و اجتماعی برخوردار نيست و بايد جوابگو بوده و عذرخواهی كند. «زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG