لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۴۴

ارتش خصوصی پاپ و ناراضایتی های اخیر


حفاظت از جان پاپ ، و حضور در مراسم رسمی واتيکان با اونيفورم های رنگارنگی که ميگل آنژ در قرن ۱۶ طراحی کرده است ، از جمله وظايف کوچک ترين ارتش جهان است که از ۱۳۰ نظامی تشکیل می شود.
پيئوس زگ مولر Pius Segmuller ، فرمانده سابق ارتش خصوصی پاپ و ریيس کنونی پليس ايالت لوزرن Luzern سوئيس ، در گفت و گو با روزنامه ايتاليائی لااستامپا La Stampa ، می گويد ريشه نارضایتی نظاميان گارد سوئيس واتيکان را بايد در عدم قابليت فرمانده شان از درک مشکلات جوانان جستجو کرد.

زگ مولر می افزايد «فرمانده هر ارتشی ، به ويژه فرمانده گارد سوئيس ، بايد از قابليت های مدير دبيرستان برخوردار باشد ، زيرا طرف مقابل او جوانان ۲۰ ساله هستند.»

پيئوس زگ مولر، در چهار سالی که فرماندهی گارد سوئيس را عهده دار بود، سعی کرد با برگزاری دوره های کارشناسی و سمينارهای تخصصی، ارتش پاپ را با موقعيت های کنونی تطابق دهد و يه کارائی آن بيافزايد.

به گفته بسياری از گاردهای سوئيس زگ مولر ، به دليل برخورد واقع بينانه اش به اين ارتش ويژه ، بر خلاف فرمانده کنونی ، سرهنگ المار تئودور مادر Elmar Theodor Mader ، از محبوبيت بسياری برخوردار بود.

زگ مولير در ادامه گفت و گو با لااستامپا می افزايد: «اگرچه نظم و انضباط بسيار مهم است ، اما نبايد فراموش کرد که اکثر اعضای گارد سوئيس را جوانان ۱۹ و ۲۰ ساله ای تشکيل می دهند که تنها سابقه ۶ ماه خدمت را در ارتش سوئيس دارند . بسياری ازاين جوانان برای اولين بار دور از خانواده و يا دوست دختر و نامزدشان زندگی می کنند.»

بگفته زگ مولر اين جوانان، به خاطر اعتقادات مذهبی شان به ارتش پاپ پيوسته اند ، اما روحانی نيستند و نمی توان انتظار داشت چوان راهبه ها در خلوت زتدگی کنند و از تفريح چشم بپوشند.»

اعضای گارد سوئيس را که ۲۲ ژانويه ۱۵۰۶ ميلادی تشکيل شد ، جوانان کاتوليک سوئيسی تشکيل می دهند. حفاظت از جان پاپ ، و حضور در مراسم رسمی واتيکان با اونيفورم های رنگارنگی که ميگل آنژ در قرن ۱۶ طراحی کرده است ، از جمله وظايف کوچک ترين ارتش جهان است که از ۱۳۰ نظامی تشکیل می شود.
XS
SM
MD
LG