لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۲۱

فیلم های رمانتیک تنها برای زنان نیستند


بر خلاف تصور عمومی، آقایان هم به اندازه خانم ها از دیدن صحنه های رمانتیک در یک فیلم سینمایی لذت می برند و این تصور که مردها صحنه های «سکسی» را به صحنه های رمانتیک ترجیح می دهند، چندان درست نیست.


بر خلاف تصور عمومی، آقایان هم به اندازه خانم ها از دیدن صحنه های رمانتیک در یک فیلم سینمایی لذت می برند و این تصور که مردها صحنه های «سکسی» را به صحنه های رمانتیک ترجیح می دهند، چندان درست نیست.


به گزارش خبرگزاری رویترز، در يک بررسی روانکاوانه که توسط پروفسور ريچارد هريس از دانشگاه کانزاس بر روی ۲۵۰ مرد و زن صورت گرفت، از آنان خواسته شد با هم به تماشای يک فيلم رمانتيک بنشينند و سپس به موضوعات مورد علاقه خود، امتيازهای از يک تا هفت بدهند.پروفسور هريس گفت :«حاصل جمع امتيازهايی که خانم ها به فيلم دادند عدد ۶ بود ولی آقايان در مجموع امتيازی معادل ۴.۸ به فيلم دادند که رقمی بسيار بالاتر از آن چيزی است که معمولا مردم تصور می کنند و نتيجه اين بررسی نشان می دهد که کليشه های جاری پيرامون روح و روان آقايان چندان صحيح نمی تواند باشد.»


پروفسور هريس افزود: « همه فکر می کنند که فقط خانم ها علاقه مند به تماشای فيلم های رمانتيک هستند و آقايان را به زور با خود به سينما می برند ولی نکته قابل توجه در اين بررسی حاکی از آن است که معمولا زوج ها برای تماشای يک فيلک رمانتيک با هم تصميم می گيرند و خانم ها در اين زمينه نظر خود را بر آقايان تحميل نمی کنند» .

در بررسی ياد شده ، همچنين از هر دو گروه خانم ها و آقايان خواسته شد حدس بزنند زوجشان مايل به ايفای نقش در چه صحنه هايی خواهد بود.

اکثر خانم ها برای خود صحنه های رمانتيک را در نظر گرفتند ولی حدس زدند که زوجشان مايل به ايفای نقش در صحنه های سکسی خواهد بود.

پروفسور هريس گفت : «گرچه تعداد بسياری از آقايان صحنه های سکسی را برای خود در نظر گرفتند ولی آمار به دست آمده بسيار پايين تر از ميزانی بود که خانم ها پيش بينی کرده بودند که باز نتيجه ای مخالف کليشه های جاری است.»

وی افزود: «دست اندرکاران و برنامه ريزان توليد استوديوها بايد کليشه های هميشگی شان را کنار بگذارند و اين حقيقت را دريابند که درصد قابل توجهی از آقايان هم می توانند مخاطب فيلم های رمانتيک باشند» .


XS
SM
MD
LG