لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۲۴

خشم مطبوعات ورزشی از محرومیت استقلال


استقلال تهران به دلیل نفرستادن فهرست بازیکنانش در مهلت تعیین شده، از رقابت ها ی فوتبال باشگاه های آسیا محروم شده است
محرومیت باشگاه استقلال تهران از بازی های فوتبال باشگاههای آسیا، خشم بسیاری از ورزشی نویسان را در پی داشته، چرا که به گفته کنفدارسیون فوتبال آسیا، استقلال به دلیل نفرستادن فهرست بازیکنانش در مهلت تعیین شده، از این رقابت ها محروم شده است.

این نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران است که یکی از باشگاه های ایرانی با دلیلی چنین، از رقابت های باشگاهی در آسیا، حذف می شود.

روزنامه کيهان ورزشی خبر از «دست به دعا شدن» عده ای می دهد تا شايد استقلال نجات يابد.

کيهان ورزشی می نويسد: «از چند روز قبل خيلی ها دست به دعا شدند تا مسوولان ارشد کنفدراسيون فوتبال آسيا دلشان به حال ما بسوزد و به نام بزرگ استقلال در آسيا رحم کنند.»

ولی اين روزنامه در پايان اضافه می کند اين زخم استقلال کاری تر از آن است که برخی ها تصور می کنند.

روزنامه خبر ورزشی به انتقاد از مسوولان باشگاه استقلال پرداخته و آن چه را که در رابطه با محروم شدن استقلال از شرکت در جام باشگاه ها آسيا اتفاق افتاده، «اشتباه تاريخی» ناميده است.

اين روزنامه می نويسد: «اين وسط بعضی از مسوولان باشگاه استقلال به جای اينکه پاسخگوی احساسات مردم باشند به طرز ماهرانه ای گم شده اند و برخی سکوت کرده اند تا بلکه ديده نشوند. غافل از اينکه مردم مقصران اين ماجرا را نمی بخشند و حتی مجلس شورای اسلامی هم مسئله اشتباه تاريخی باشگاه استقلال را در دستور کار خود قرار داده است.»

روزنامه سرمايه در صفحه ورزشی خود مثل برخی مطبوعات روز چهارشنبه، از يک محروميت احتمالی ديگر برای استقلال خبر می دهد؛ بخاطر بستن قرارداد با يک بازيکن عراقی بدون آنکه رضايت نامه وی را از باشگاه سابقش، نادی النجف کسب کرده باشند که اين هم به نوشته اين روزنامه خلاف مقررات است.

به نوشته روزنامه سرمايه اگر اين باشگاه عراقی موضوع را پيگيری کند، استقلال برای مدت يک يا دو سال از جذب بازيکن جديد محروم خواهد شد.

روزنامه پاس جوان در گزارشی با عنوان «استقلال و يک دنيا نااميدی» می نويسد هيچکس به لغو محروميت استقلال خوش بين نيست.

اين روزنامه به بازی روز سه شنبه تيم فوتبال اميد ايران و امارات متحده عربی هم نگاهی دارد و مفسر آن معتقد است با توجه به هارمونی که شاگردان بگوويچ مقابل امارات متحده عربی به دست آورده اند اين اميد می رود که در مقابل استراليا به يک نتيجه اميدوار کننده دست پيدا کنند.

روزنامه ايران ورزشی نيز خبر از يک خانه تکانی احتمالی در باشگاه استقلال می دهد و اينکه تا روز دوشنبه «مقصران اصلی» محروم شدن استقلال از ليگ قهرمانان فوتبال باشگاههای آسيا معرفی می شوند.

به نوشته اين روزنامه نجف نژاد، قلعه نوعی، نظری جويباری و ترابيان در ليست «مقصران اصلی» قرار دارند و احتمالا همراه با صدور بيانيه ای خبر اخراج آنها از تيم استقلال اعلام می شود.
XS
SM
MD
LG