لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۰۶

سومین همایش اتحاد جمهوریخواهان آغاز شد


«اتحاد جمهوريخواهان»، ائتلافی سياسی است که از گروهها و فعالان سياسی ايرانی خارج از ايران شکل گرفته و کار خود را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرده است.

سومين همايش سراسری اتحاد جمهوريخواهان، از روز جمعه، چهارم خرداد ماه کار خود را در برلين، پايتخت کشور آلمان، آغاز کرد و تا روز يکشنبه هفته آينده ادامه خواهد داشت.


«اتحاد جمهوريخواهان»، ائتلافی سياسی است که از گروهها و فعالان سياسی ايرانی خارج از ايران شکل گرفته و کار خود را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرده است.


به گزارش راديو فردا، «تعيين راهکارهای مسير آينده» اين ائتلاف سياسی، يکی از مهم ترين بخش های نشست سوم اتحاد جمهوری خواهان خواهد بود.


در آغاز نشست اتحاد جمهوری خواهان، ابتدا اعضای هيات رئيسه همايش انتخاب شدند. بنا به اين گزارش فرناز عظيمی، حسن زهتاب، مهران ميرفخرايی، گودرز اقتداری، مهدی فتاپور، حبيب ورزين و اصغر نصرتی، به عنوان اعضای هيات رئيسه انتخاب شده اند.


در ادامه اين همايش نيز گزارش «ارگان های مرکزی اتحاد جمهوريخواهان» توسط اعضای اين ائتلاف سياسی بررسی شد.


در نخستين روز اين همايش و در محل برپايی نشست، يک کنفرانس بين المللی نيز با عنوان «صلح و راههای دستيابی به آن در خاورميانه» و با حضور شخصيت های سياسی و دانشگاهی از کشورهای مختلف برگزار می شود.

همچنين در نخستين روز اين همايش و در محل برپايی نشست، يک کنفرانس بين المللی نيز با عنوان «صلح و راههای دستيابی به آن در خاورميانه» و با حضور شخصيت های سياسی و دانشگاهی از کشورهای مختلف برگزار می شود.


مهران براتی، عضو کميسيون روابط بين الملل اتحاد جمهوريخواهان در مصاحبه با رادیو فردا درباره علت برگزاری اين کنفرانس و هدف اتحاد جمهوريخواهان از برپايی آن گفت: «بحران خاورميانه موضوعی است که همواره در سراسر جهان به بحث گذاشته می شود، اما درباره اين بحران، ساکنين اصلی خاورميانه با يکديگر گفت و گويی نمی کنند. ما تلاش کرده ايم تا با دعوت از نيروهای مدنی و اجتماعی و شخصيت های مترقی منطقه، به محل گفت و گويی در ابن باره تبديل شويم.»


آقای براتی همچنين با اشاره به اينکه «نظرات سياستمدارن اروپايی و آمريکايی» نيز «در بخشی از مناقشات خاورميانه تاثير دارند» افزود: «به همين دليل ما از سياستمداران آمريکايی از دو حزب جمهوريخواه و دموکرات و اروپائيان نيز دعوت کرديم تا در کنفرانس حاضر شوند.»


به گفته اين فعال اتحاد جمهوريخواهان، در اين کنفرانس علاوه بر نمايندگانی از احزاب بزرگ ايالات متحده آمريکا، نمايندگانی از پارلمان آلمان، در کنار فعالان مدنی از کشورهای اسراييل، عراق و مصر و يک فعال فلسطينی حضور خواهند داشت.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG