لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۵۳

بازداشت ۱۱ مظنون به عضويت در القاعده در فرانسه


نيکولا سرکوزی، وزير کشور فرانسه نيز گفت، افرادی که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بازداشت شدند، از ميان جوانان مسلمان فرانسوی، ستيزه جو، برای جنگ عليه نيرو های بين المللی در عراق استخدام می کردند.
در فرانسه ۱۱ تن به اتهام شرکت در عمليات تروريستی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری ها، ماموران ويژه مبارزه با تروريسم فرانسه ، اين افراد را در حومه شهرهای پاريس و تولوز، در جنوب غرب اين کشور، بازداشت کردند.

وزارت کشور فرانسه ، با انتشار بيانيه ای روز چهارشنبه اعلام کرد : «۹ تن از افراد بازداشت شده، به اتهام ارتباط با شبکه تروريستی القاعده، در پاريس وشهر تولوز بازداشت شدند.»

بنا به اطلاعيه وزارت کشور فارانسه، عمليات دستگيری اين مظنونين، روز سه شنبه، در فرودگاه اورلی پاريس آغاز شد. ۲ تن که از سوريه به پاريس باز می گشتند درفرود گاه بازداشت شدند.

وزارت کشور فرانسه تاکيد کرده است که اين دو نفر، پس از تحقيقات گسترده سرويس های اطلاعاتی فرانسه، بازداشت شده اند.

اين تحقيقات به ماموران ويژه مبارزه با تروريسم پليس فرانسه اجازه داده است که در پاريس و در شهر تولوز، ۹ تن ديگر را بازداشت کنند.

سرويس های اطلاعاتی فرانسه می گويند که اين افراد در فرانسه، از ميان جوانان و نوجوانان مسلمان، نيروهای مورد نياز برای جنگ عليه نيروهای ائتلاف در عراق را استخدام می کرده اند.

همچنين نيکولا سرکوزی، وزير کشور فرانسه نيز گفت، افرادی که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بازداشت شدند، از ميان جوانان مسلمان فرانسوی، ستيزه جو، برای جنگ عليه نيرو های بين المللی در عراق استخدام می کردند.

به گفته وزير کشور فرانسه، اين شبکه از ماهها قبل در فرانسه فعاليت داشته است و،به همين دليل، نمی توان تعداد دقيق افرادی را که تا کنون به عراق اعزام کرده است، مشخص کرد.
XS
SM
MD
LG