لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۵۴

یکی از اقوام بن لادن در ماداگاسکار کشته شد


جمال خلیفه که در خرید و فروش سنگ های قیمتی دست داشت.
مردان مسلح ناشناس، روز چهارشنبه به خانه جمال خليفه، از اقوام نزديک اسامه بن لادن رهبر القاعده در ماداگاسکار حمله کردند و او را کشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، همزمان برخی می گويند ميان مرگ جمال خليفه و قذافی جنجلانی، رهبر گروه ابوسياف در فيليپين، رابطه ای وجود دارد.

مالک خليفه، برادر مقتول به تلويزيون العربيه که مقر آن در دبی قرار دارد گفت هدف حمله کنندگان، «ظاهرا» دزديدن جمال خليفه بود که در استخراج و فروش سنگ های قيمتی در ماداگاسکار دست داشته است.

مالک خليفه گفت حدود ۲۰ الی ۳۰ مرد مسلح به اتاق خواب برادرش ريختند، با شليک تير برادرش را به قتل رساندند و وسائل او را بردند. همزمان تلويزيون العربيه گفت اين تاجر سنگ های قيمتی صبح روز چهارشنبه زمانی به قتل رسيد که در معدن شخصی اش در ماداگاسکار بود.

مالک خليفه که ساکن شهر جده در عربستان سعودی است در مصاحبه تلفنی خود با العربيه گفت: «ما هنوز تصوير و اطلاعات دقيقی از آنچه که اتفاق افتاده نداريم. تصور نمی کنم اين قتل انگيزه سياسی داشته باشد.»

روزنامه ی فيليپينی ديلی اينکويرر daily inquirer روز دوشنبه مصاحبه ای با قذافی جنجلانی رهبر گروه تروريستی ابوسياف در فيليپين را منتشر کرد و آن را آخرين مصاحبه جنجلانی پيش از مرگش خواند.

اين روزنامه به نقل از رهبر سابق ابوسياف نوشت که اين گروه از دو شخص نزديک به اسامه بن لادن کمک مالی دريافت می کند که يکی از آنان جمال خليفه است.

اما شبکه خبری سی ان ان روز سه شنبه اعلام کرد، جمال خليفه، گزارش ها مبنی بر اين که در قبال اعزام داوطلب به افغانستان به ابوسياف کمک مالی می کرده را کاملا «نادرست» خوانده است.

سی ان ان به نقل از ايميلی منسوب به جمال خليفه گزارش داد: «من هرگز به هيچ گروه يا شخصی که جزو ابوسياف باشد پولی نداده ام.»

مالک خليفه همچنين هرگونه همکاری برادر مقتولش با فعاليت های سياسی را رد کرد و گفت جمال غير از روابط خانوادگی، هيچ گونه ارتباطی با بن لادن، شهروند سعودی که مدت ها پيش از حملات ۱۱ سپتامبر در آمريکا از حق شهروندی خود محروم شده بود، نداشته است.

مالک خليفه مدعی شد که مسوولان سعودی از برنامه چنين قتلی مطلع بوده اند.
XS
SM
MD
LG