لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ تهران ۲۰:۴۸

اختلاف در پرسپولیس: از لوس بودن بازیکنان تا اتوکشی مو و خانه مجردی


محمد نصرتی (راست) و شیث رضایی
محمد نصرتی (راست) و شیث رضایی
اگرچه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرده بود که «آب پاکی» را روی دست زیرمجموعه‌اش ریخته و کسی غیر از او حق اظهارنظر رسانه‌ای درباره مسائل مرتبط با پرسپولیس را ندارد، قائم مقام این باشگاه از دستور سردار محمد رویانیان تخطی کرده است.

او با انتقادات شدیداللحن و وارد آوردن اتهاماتی به بازیکنان حرفه‌ای در فوتبال ایران، نسبت به ماجراهای اخیر این باشگاه واکنش نشان داده و گفته است: «متاسفانه فوتبال ایران به سمت بازیکن‌سالاری پیش می‌رود. بازیکنان فقط ادای حرفه‌ای بودن را درآورده و پول حرفه‌ای می‌گیرند و به هیچ وجه اخلاق و رفتار حرفه‌ای ندارند. برخی از آنها لوس و ننر هستند، فکر می‌کنند بعد از تمرین فقط باید به خانه مجردی خود بروند!»

غیر از محمد رویانیان، مدیرعامل نظامی باشگاه پرسپولیس، قائم مقام منصوب او نیز مانند معاونت حقوقی این باشگاه، هیچ یک چهره ورزشی نیستند.

جمشید زارع که پیش از این مدیرکل حفاظت مرکز حراست سازمان صدا و سیما بوده است، ساعاتی پس از وقایع رشت، در تماس با محمود خوردبین، سرپرست دهه‌های خیر این باشگاه، از او می‌خواهد که در جلسه کمیته انضباطی برای رسیدگی به ماجراهای بازی با داماش حضور پیدا کند.

وقتی خوردبین اعلام می کند که با توجه به مواجهه دائمی با بازیکنان، عدم حضورش در این نشست بیشتر به صلاح باشگاه است، زارع به او می گوید: پس اصلاً نمی‌خواهد بیایید. هیچ وقت نیایید.»

عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه ۹۰، دوشنبه شب در این باره گفت که گذاشتن بار ماجراهای رشت بر دوش محمود خوردبین یادآور ضرب‌المثلی است که می گوید: گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری!

اما مدیرعامل پرسپولیس حکم اخراجی را که قائم مقامش با تلفن صادر کرده بود تایید کرد و گفت: ما از خوردبین انتظار داشتيم پدری كند و اجازه ندهد كه خطايی صورت بگيرد. او بايد تيم را جمع می‌كرد.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس نیز در محل نمایشگاه مطبوعات، با وارد آوردن اتهام به خوردبین و برخی بازیکنان این تیم می‌گوید: سرپرست تیم باید آن قدر قاطع بوده و تحکم داشته باشد که بازیکن شرم کند یک ربع قبل از بازی، در رختکن موهای سرش را اتو بکشد.

او همچنین تاکید می‌کند که مدیریت باشگاه می‌خواهد متناسب با نوع دیدگاهش ترکیب را بچیند.

زارع در تببین دیدگاه مسئولین جدید این باشگاه گفت: ما می‌خواهیم همکاران‌مان پاشنه ورکشیده و از هفت صبح تا غروب در باشگاه به طور تمام‌وقت حضور داشته باشند و زندگی خود را وقف باشگاه کنند.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس درباره این پرسش که سرپرست بعدی پرسپولیس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد گفت: باید بتواند تدابیر مدیریت باشگاه را در تیم پیاده کند. سرپرست تیم باید آن قدر بزرگ باشد که بازیکن شرم و حیا کند حتی در مقابل او پایش را روی پایش بیندازد.

اما به رغم تمام این انتقادها و اتهام‌ها به محمود خوردبین، او ۲۴ ساعت پس از برکناری‌اش مجدداً به پرسپولیس بازگشت و خبرها حاکی است که از روز چهارشنبه در تمرینات این تیم حاضر خواهد شد.

حبیب کاشانی، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس، پیش از ورود به عرصه ورزش، مسئول حراست فیزیکی سازمان تربیت بدنی بود. جمشید زارع که با پیشینه‌ای مشابه کاشانی به فوتبال آمده است، تاکید کرد: ما از سرپرست بعدی خود انتظار قاطعیت و تحکم را داریم. به طوری که لرزش در صدای او نبوده و نگاهش به واسطه قرارداد حرفه‌ای که دارد، حرفه‌ای باشد.

به اعتقاد این مقام مسئول در باشگاه پرسپولیس، بازیکنان فکر می‌کنند باشگاه این اختیار را ندارد که به آنها بگوید «چه زمانی می‌خوابی؟ کی بیدار می‌شوی؟ کجا می‌روی؟ و چه زمانی سر تمرین حاضر می‌شوی؟»

زارع در مصاحبه با خبرگزاری مهر، از این که حرکات غیرمتعارف محمد نصرتی و شیث رضایی از پربیننده‌ترین تصاویر در شبکه‌های اجتماعی شده ابراز ناراحتی کرد.

ماجراهایی که محمد نصرتی و شیث رضایی، دو مدافع با تجربه پرسپولیس، در متن آن قرار داشتند، بازتابی فراتر از رسانه‌های فارسی‌زبان پیدا کرده است.

روزنامه ماركا در اسپانيا عكس و فيلم اين حركت را با توضیحاتی درباره وقایع مزبور روی سايت معتبر و پربیننده خود قرار داده است.

خبرگزاری فرانسه نيز با اشاره به اين موضوع خبر محروميت اين بازيكنان را منتشر كرده است. پایگاه خبری آس و سایت عربی کوره نیز از دیگر رسانه‌های بین‌المللی هستند که به پوشش حاشیه‌های اخیر فوتبال ایران پرداخته‌اند.
XS
SM
MD
LG