لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۰۹

رویدادهای مرتبط با انتخابات ایران تا روز رای‌گیری

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، همزمان با انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار می‌شود. پوشش لحظه به لحظه خبرهای مرتبط با این رویداد را با رادیو فردا دنبال کنید.


۲۱:۴۳ ۲۸.۲.۱۳۹۶

۱۵۶ تن از اعضای پارلمان اروپا، ‌روز پنج شنبه در بیانیه ای مشترک انتخابات ریاست جمهوری در ایران را «غیرآزاد و نامنصفانه» خواندند. این نمایندگان اروپایی در بیانیه خود، با اشاره به التزام کاندیداها به ولایت فقیه و تایید آنان از سوی شورای نگهبان، از این روند انتقاد کرده اند.

این نمایندگان پارلمان اروپا با اشاره به شمار بالای اعدام ها در ایران گفته‌اند که در دوره دولت حسن روحانی بیش از سه هزار تن در ایران اعدام شده‌اند و همچنین ابراهیم رئیسی را عضو «کمیته مرگ» اعدام‌های سال ۶۷ خوانده‌اند.

آنها همچنین نوشته‌اند که حسن روحانی از اعدام‌ها حمایت کرده و آن را «قانون الهی» توصیف کرده و از حکومت بشار اسد، حتی پس از حمله شیمیایی در ادلب، نیز ‌حمایت کرده است.

این نمایندگان، مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت روحانی را نیز از اعضای کمیته مرگی دانسته اند که به گفته آنان بیش از ۳۰ هزار تن از زندانیان سیاسی را اعدام کرده است.

این اعضای پارلمان اروپا، گسترش هرگونه رابطه با دولت ایران را منوط به بهبود حقوق بشر، حقوق زنان و توقف اعدامها دانسته‌اند.

۱۷:۳۴ ۲۸.۲.۱۳۹۶
مناظره مرتضی کاظمیان و رضا تقی زاده درباره موضوعیت تحریم انتخابات
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

۱۷:۰۷ ۲۸.۲.۱۳۹۶

نگاه کاریکاتوریست، انتخابات و مطالبات طرحی از اسد بیناخواهی

۱۷:۰۶ ۲۸.۲.۱۳۹۶
موضوع اقتصاد در انتخابات
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:12 0:00
لینک مستقیم

میزگرد آرش حسن نیا با فریدون خاوند،استاد اقتصاد در پاریس، و علی مزروعی،نماینده سابق مجلس

بیشتر

XS
SM
MD
LG