لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۲۵

شانس‌های طلا در کاروان ورزش ایران


مهدی رستم پور:در کاروان ایران، بیشترین امید به وزنه برداری بسته شده است.

کدام یک از ورزشکاران در رشته‌های مختلف از کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ شانس بیشتری برای کسب مدال طلا دارند؟

کاروان ورزش ایران در المپیک لندن با ۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز در رده هفدهم جدول رده‌بندی مدال‌ها قرار گرفت. آیا کاروان ریو می‌تواند از مرز چهار طلا بگذرد، مدال‌های بیشتری بگیرد و رتبه بالاتری را به ثبت برساند؟

نتایجی که در رقابت‌های المپیک به ثبت می‌رسد، در اغلب رشته‌های ورزشی چندان مطابقتی با پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌هایی که قبل از بازی‌های المپیک صورت گرفته است، ندارد.

حادثه و شگفتی، بخش پررنگی از هر رویداد ورزشی است. خصوصاً در مسابقات معتبر المپیک که همواره ورزشکارانی نه چندان پر نام و نشان، بر ستاره‌ها چیره شده و مهر ابطال بر پیش‌بینی‌ها و برآوردهای قبلی زده‌اند.

در کاروان ایران، بیشترین امید به وزنه برداری بسته شده است. از این رو که ورزشی است مبتنی بر رکورد و حدنصاب‌های تمرینی نمایندگان ایران، حاکی از پیشتازی در سه وزن مختلف است.

در کاروان ایران، بیشترین امید به وزنه برداری بسته شده است. از این رو که ورزشی است مبتنی بر رکورد و حدنصاب‌های تمرینی نمایندگان ایران، حاکی از پیشتازی در سه وزن مختلف است.

کیانوش رستمی، سهراب مرادی و بهداد سلیمی سه وزنه برداری هستند که برای کسب نشان طلای المپیک، کافی است رکوردهای شخصی‌شان را تکرار کنند.

با توجه به محرومیت کامل وزنه برداری روسیه از حضور در ریو، بعید است وزنه بردار دیگری بتواند وزنه‌ای سنگین‌تر از رکوردهای کیانوش، سهراب و بهداد را بالای سر ببرد.

پس از رد فرجام خواهی روسیه در دادگاه عالی ورزش، آخرین امید وزنه برداری روسیه برای شرکت در مسابقات المپیک نیز برباد رفت.

غیر از سه پولادمرد سرشناس، علی هاشمی و محمدرضا براری هم به یکی از مدال‌های سه گانه در وزن‌های خودشان چشم دوخته‌اند.

تکواندوی ایران با پیشرفت محسوسی که در سال های اخیر داشته، دست کم در دو وزن، بخت اصلی کسب نشان طلا در ریودوژانیرو محسوب می‌شود.

فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی قهرمانان تکواندوی جهان امیدوارند پس از هادی ساعی، نام خود را به عنوان تکواندوکاران طلایی ایران در المپیک‌ها به ثبت برسانند.

در تکواندو، سجاد مردانی و کیمیا علیزاده نیز بخت مدال آوری دارند. احسان حدادی در پرتاب دیسک هم می‌خواهد از مدالی که در المپیک لندن گرفت دفاع کند.

در کشتی آزاد، طبق معمول امید به کسب مدال در چهره تمام نمایندگان دیده می‌شود و هیچکدام‌شان صرفاً برای کسب تجربه به برزیل نمی‌روند.

در کشتی آزاد، طبق معمول امید به کسب مدال در چهره تمام نمایندگان دیده می‌شود و هیچکدام‌شان صرفاً برای کسب تجربه به برزیل نمی‌روند.

حسن رحیمی، میثم نصیری، حسن یزدانی، علیرضا کریمی، رضا یزدانی و کمیل قاسمی شش آزادکار ایرانی هستند که در سالن کاریوکا روی تشک خواهند رفت.

در این جمع، رحیمی و رضا یزدانی سابقه کسب مدال طلای جهانی را دارند و در آخرین سال حضورشان در ترکیب تیم ملی، قصد دارند یک نشان المپیک هم به ویترین افتخارات خود بیافزایند.

این وضعیت در کشتی فرنگی ایران هم به چشم می آید. تیمی که سه نفرشان قهرمان المپیک شده‌اند و مدافع عنوان قهرمانی هستند.

حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی سه ملی پوش پرسابقه، برای تکرار طلای المپیک به روی تشک خواهند رفت.

سعید عبدولی، حبیب اخلاقی و بشیر باباجان‌زاده نیز تجربه حضور در میدان المپیک را دارند و از بعد سابقه و تجربه، همگی می‌توانند یکی از مدال بگیران وزن‌های مختلف باشند.

احسان روزبهانی در بوکس، الهه احمدی و نجمه خدمتی در تیراندازی، مهسا جاور در قایقرانی یا جواد محجوب در جودو نیز چشم به اتفاقات و حوادث مستتر در مسابقات المپیک دوخته‌اند.

XS
SM
MD
LG