لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۰:۱۴

درگیری میان ماموران شهرداری و دست‌فروشان در تهران


شاهدان عینی به ایسنا گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است
شاهدان عینی به ایسنا گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است

در پی درگیری میان ماموران رفع سد معبر شهرداری و تعدادی از دست فروشان٬ شهرداری منطقه دو تهران با صدور اطلاعیه‌ای عاملان این درگیری را «اراذل و اوباش دست‌فروش» معرفی کرد.

ایسنا روز سه‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه گزارش و تصاویری از این درگیری که بین ماموران «شهربان‌ حریم‌بان» با دست‌فروشان خیابان آزادی رخ داده را منتشر کرده که بازتاب‌های زیادی در فضای مجازی داشته است.

شاهدان عینی گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است.

آنطور که این خبرگزاری نوشته این درگیری در محدوده خروجی متروی «شادمان» زمانی رخ داد که حدود ۱۰ مامور شهرداری قصد داشتند بساط دست‌فروشان را جمع‌ کنند.

شاهدان عینی به ایسنا گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است.

به گفته این شاهدان «ماموران بدون تذکر و هشدار از ماشین‌ها پیاده شدند و شروع به برهم ریختن و واژگونی چرخ‌دستی‌ها کردند که این کار باعث درگیری شد.»

یکی از دستفروشان هم به ایسنا گفته «ماموران فقط فحش می‌دادند. کاسه و کوزه‌مان را که به هم ریختند، اعتراض کردیم. به جای اینکه جوابمان را بدهند، با باتوم و شوکر به جانمان افتادند و تا می‌خوردیم، زدند.»

شهردای منطقه دو نیز در پی انتشار تصاویر این درگیری‌٬ روز سه‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه با صدور توضیحی حادثه روز دو دوشنبه ۲۵ بهمن را «حمله تعدادی از اراذل و اوباش به ماموران شهرداری» اعلام کرده است.

در توضیح شهرداری منطقه دو تهران ادعا شده که «اراذل و اوباش» در این حمله به خودروهای شهرداری «صدمه» زده و تعدادی از ماموران را نیز راهی بیمارستان کرده‌اند.

شهرداری «سرگروه مهاجمان» را فردی با هویت اختصاری «ع. ق» و از «سابقه‌داران شرارت در سطح منطقه» معرفی کرده است.

آن‌طور که در توضیح شهرداری منطقه دو آمده است این فرد «تاکنون چندین بار تعهدنامه محضری مبنی بر عدم بساط گستری داشته و متعهد شده که از هرگونه بساط و سد معبر خودداری کند.»

این درگیری یک هفته پس از درگیری بین ماموران و کارگران کارواشی در سعادت‌آباد تهران رخ داده است.

در این درگیری که فیلم آن برای نخستین‌بار از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد٬ چند کارگر کارواش زخمی و اموال قابل توجهی از این کارگاه تخریب شد.

در پی این درگیری شهردار منطقه دو تهران با صدور اطلاعیه‌ای از سمت خود استعفا کرد و محمدباقر قالیباف٬ شهردار تهران نیز اعلام کرد دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کرده است.

درگیری میان ماموران سد معبر شهرداری‌ها در شهر‌های بزرگ ایران همه ساله در آستانه سال نو شمسی افزایش می‌یابد.

تعداد دست‌فروش‌ها همه ساله در ماه اسفند به خاطر جنب و جوش مردم برای خرید سال نو در سطح خیابان‌ها و حاشیه مراکز خرید بزرگ افزایش می‌باید که همین امر منجر به افزایش درگیری‌ها میان ماموران شهرداری با آن‌ها می‌شود.

XS
SM
MD
LG