لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۱

مذاکرات هسته ای در سالی که گذشت


محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در کنار کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا

برنامه هسته ای ايران و مذاکرات پيرامون آن، اگر چه موضاتی به غايت فنی و ديپلماتيک هستند، اما تاثير مستقيم اين برنامه بر روی زندگی شهرندان ايرانی، اهميت آن را بيش از بيش کرده است.

در ميان تحولات سال ۹۲، مذاکرات بين ايران و گروه پنج به علاوه يک برای يافتن راه حلی برای پايان دادن به مناقشه بر سر برنامه اتمی تهران، يکی از خبرسازترين رخدادها بود.

مذاکراتی که بيش از يک دهه ادامه داشت و در اوايل سال ۹۲ هم طرفين يا «فاصله» زياد در رويکردهايشان، گفتگو را ادمه می دادند، در پايان اين سال، يکی از برگ های برنده در دست ديپلمات هايی بوده که بر سر ميز اين مذاکرات نشسته اند. ايران و شش قدرت جهانی، در همين سال ۹۲، به توافق اوليه دست يافته اند و مقدمات دستيابی به يک توافق نهايی و جامع را فراهم کرده اند.

در اين برنامه مروری داريم بر مهمترين رخدادهای سال ۱۳۹۲ ذر زمينه مذاکرات هسته ای؛ گفتگو با ۵+۱ به موازات گفتگو با آژانس بين المللی انرژی اتمی.

please wait

No media source currently available

0:00 0:10:59 0:00
لینک مستقیم
  • 16x9 Image

    هانا کاویانی

    هانا کاویانی، از سال ۱۳۸۶ با رادیو فردا به عنوان خبرنگار و گزارشگر همکاری می‌کند. او در این مدت تحولات سیاسی و دیپلماتیک از جمله فراز و فرودهای مرتبط با پرونده هسته‌ای ایران، و مذاکرات منتهی به توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی را از نزدیک دنبال کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG