لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۴:۰۹

پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی


برآوردها نشان می‌دهد هیلاری کلینتون، از نامزدهای دمکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی، بر رقیب خود برنی سندرز، پیروز شده است.

برآورد آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون، فورا پس از پایان زمان رای‌گیری، «به راحتی» بر برنی سندرز غلبه کرده است.

تا پیش از این در انتخابات مقدماتی نوادا و آیووا، خانم کلینتون پیروز شده بود، اما به طور کلی رقابت بسیار نزدیکی با برنی سندرز داشت. سندرز در انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر با ۵۹ درصد آرا از کلینتون پیشی گرفته بود.

روزنامه واشینگتن‌پست می‌گوید پیروزی خانم کلینتون در ایالت کارولینای جنوبی، نشان‌دهنده «حمایتی دیرپا» است، که سیاه‌پوستان دمکرات آمریکایی از او می‌کنند و در عین حال تردیدهایی را در مورد توانایی برنی سندرزی برای رقابت با او در جنوب ایالات متحده، به وجود می‌آورد.

برآوردها: حمایت درصدی مردان و زنان سفیدپوست از سندرز و کلینتون، و مردان و زنان سیاه‌پوست از آن دو

به گزارش خبرگزاری رویترز پیش‌بینی برخی از شبکه‌های ناظر بر انتخابات حاکی از آن است که با موجی که به سود کلینتون در کارولینای جنوبی شکل گرفته، او ممکن است پیروز «سه‌شنبه بزرگ» باشد.

انتخابات مقدمانی «سه‌شنبه بزرگ»، اول مارس، به طور همزمان در ۱۱ ایالت انجام می‌شود.

هیلاری کلینتون از رقیب خود برنی سندرز تشکر کرده و به او به خاطر شرکت در «یک کارزار رقابتی عالی» در کارولینای جنوبی تبریک گفته است.

XS
SM
MD
LG