لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۵۸

ارتش مصر: ۷ سرباز و ۵۹ شبه‌نظامی در درگیری‌های سینا کشته شدند


یک جنگنده ارتش در جریان عملیاتی در هفته گذشته در سینا

ارتش مصر روز یک‌شنبه ۲۸ تیر ماه، اعلام کرد در درگیری‌های روز شنبه میان پیکارجویان و نیروهای ارتش، در شمال شبه‌جزیره سینا، ۷ سرباز و ۵۹ تن از شبه‌نظامیان کشته شده‌اند.

درگیری‌های تازه میان نیروهای ارتش و پیکارجویان وابسته به گروهی در شبه‌جزیره سینا که از شاخه‌های حکومت خودخوانده اسلامی در مصر است، رخ داد. این گروه به تازگی با عنوان «ولایت سینا» نیز شناخته می‌شود.

پیشتر منابع امنيتی مصر گفته بودند که پنج مامور امنيتی آن کشور در حمله شبه‌نظاميان اسلام‌گرا در شمال شبه‌جزيره سينا کشته شده‌اند.

روز شنبه گفته شده بود ۲۰ شبه‌نظامی کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در بیانیه‌ تازه‌ای که ارتش مصر منتشر کرده، نام ۱۴ هدف، که «نیروهای زمینی ارتش با حمایت هوایی» به آنها حمله کرده‌اند، آمده است.

در این بیانیه گفته شده که نیروهای نظامی هنوز در حال شمارش «تروریست‌های کشته شده در پی حمله هوایی» هستند. در نتیجه این طور به نظر می‌رسد که شمار کشته‌شدگان درگیری‌های تازه ممکن است افزایش پیدا کند.

طی دو سال گذشته، و در پی سقوط محمد مرسی، رئیس‌جمهوری برآمده از گروه اخوان‌المسلمین در مصر، صدها تن از نیروهای امنیتی مصر در پی حملات شبه‌نظامیان افراطی در سینای شمالی کشته شده‌اند.

دو سال از سقوط محمد مرسی می‌گذرد.

خبرگزاری فرانسه از ارتش مصر نقل کرده است که در عملیات دو سال گذشته در شمال سینا، در مناطق مرزی بین باریکه غزه و آن کشور، ۱۱۰۰ تن از شبه‌نظامیان کشته شده‌اند.

تنش‌ها تنها به سینا محدود نیست.

در هفته گذشته، در نخستین حمله به یک مکان دیپلماتیک از زمان آغاز درگیری‌ها، انفجار بمبی قوی در مقابل کنسولگری ایتالیا در قاهره یک قربانی گرفت.

XS
SM
MD
LG