لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۲۵

اسرائیل به حماس در مورد انجام «خشونت‌های بیشتر» هشدار داد


اسرائیل نیروهای خود در مرز با غزه را تقویت کرده است (در تصویر یک موضع ارتش اسرائیل در مرز غزه)

اسرائیل با افزایش نیروهای نظامی خود در مرز غزه، به گروه حماس که بر آن حاکم است، هشدار داده در صورت ادامه پرتاب موشک به خاک آن کشور و افزایش‌خشونت‌ها، پس از قتل سه نوجوان اسرائیلی، دست به تلافی خواهد زد.

ژنرال بنی گانتز، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح اسرائیل، ۱۲ تیر ماه گفت «ما به دنبال آرامش و کاهش خشونت‌ها هستیم، اما اگر حماس تصمیم بگیرد علیه ما دست به اقدام بزند، ما آماده خواهیم بود.»

این هشدار در حالی است که یکی از شاخه‌های اصلی مسلح در نوار غزه، گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی سازمان‌یافته گروه حماس، نیز از سوی دیگر به اسرائیل هشدار داده است که دست به تلافی علیه حملات هوایی آن و بازداشت‌های اخیر خواهد زد.

ابو عبیده سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، بازوی نظامی حماس، اسرائیل را به نقض آتش بسی که بعد از جنگ هشت روزه سال ۲۰۱۲ بسته شده بود، متهم کرده است.
ابو عبیده سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، بازوی نظامی حماس، اسرائیل را به نقض آتش بسی که بعد از جنگ هشت روزه سال ۲۰۱۲ بسته شده بود، متهم کرده است.

ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه دست به انجام دور تازه‌ای از حمله‌های هوایی به مواضع شبه‌نظامیان حماس زد.

سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، روز پنج‌شنبه به خبرنگاران گفته بود، عملیات اسرائیل «نفت بر آتش» رودررویی آنهاست.

ژنرال گانتز نیز به شبه‌نظامیان هشدار داده است «اقدامی ابلهانه از سوی رهبران شما برای ما کافی خواهد بود تا پایگاه‌ها و مکان‌های شما را به تلی از خاکستر تبدیل کنیم».

همزمان در شرق بیت‌المقدس نیز میان فلسطینی‌ها و پلیس اسرائیل درگیری‌هایی رخ داده است.

تظاهراتی که به خشونت کشیده شده در پی کشته شدن محمد ابوخضیر، نوجوان فلسطینی صورت می‌گیرد. نوجوانی که خود در پی یافته شدن جسد سه نوجوان اسرائیلی که ربوده شده بودند، کشته شده است.

این گمانه‌زنی گسترده وجود دارد که نوجوان فلسطینی در کنشی انتقام‌جویانه کشته شده است.

ناوی پیلای کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، طرف‌های مناقشه را به خاطر اقدامات نظامی علیه همدیگر محکوم کرده است.

خانم پیلای گفته است حملات راکتی حماس را به شدت محکوم می‌کند، اما بیشتر از آن، حملات تلافی جویانه اسرائیل به غزه محکوم است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG