لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۰۶

روند مناظره تیم کین و مایک پنس، معاونان کلینتون و ترامپ

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و تیم کین، معاون هیلاری کلینتون، رقیبان اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تنها مناظره رو در روی خود را، در پیوند با انتخابات هشتم نوامبر، انجام دادند.


از راست پنس و کین

خلاصه

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و تیم کین، معاون هیلاری کلینتون، رقیبان اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تنها مناظره رو در روی خود را، در پیوند با انتخابات هشتم نوامبر، انجام دادند.

آقای پنس، ۵۷ ساله، فرماندار ایالت ایندیانا و آقای کین، ۵۸ ساله، سناتور ویرجینیا است.

هر دو طرف مذاکره تلاش اصلی خود را متمرکز بر دفاع از رقیبان اصلی انتخابات و شایستگی آن‌ها برای هدایت ایالت متحده و نیز انتقاد از دیگری کرده‌اند.

این مناظره در دانشگاه «لانگ‌وود» در «فارم‌ویل»، ایالت ویرجینیا، انجام شد. روش پرسش‌ها کم و بیش شبیه مناظره نخست انتخابات ریاست‌جمهوری‌ میان کلینتون و ترامپ بود، هر چند دو طرف بارها مذاکره را از پرسش‌های اصلی دور کردند.

این مناظره ۹۰ دقیقه طول کشید؛ مجری مناظره خانم الین کیهانو، نخستین مجری آسیایی‌تبار مناظره‌ای از این دست بود.

مناظره معاونان کلینتون و ترامپ تمام می‌شود. کین و پنس به طرف تماشاچیان و حاضران می‌روند و با اعضای خانواده‌شان لحظاتی در کنار هم جمع می‌شوند و خوش‌وبش می‌کنند.

کین و پنس در مورد روز پس از انتخابات صحبت می‌کنند و از اینکه چگونه جامعه قطبی‌شده آمریکا را بار دیگر حول ۴۵مین رئیس‌جمهوری آمریکا که از ژانویه پیش‌رو به کاخ سفید خواهد رفت، متحد خواهند کرد.

کین: ما معتقد هستیم زنان آمریکایی باید خودشان در مورد بچه‌دار شدن تصمیم بگیرند. ارزش‌ها مهم هستند. اما دولت نمی‌تواند زنان را به خاطر تصمیم‌گیری شخصی در این مورد و در مورد سقط جنین مجازات کرد.

پنس: ترامپ چنین قصدی ندارد... او نمی‌خواد زنان را به خاطر تصمیم سخت سقط جنین مجازات کند. مردم باید بفهمند که ملت ما مولد «فرهنگ زندگی» است.

کین: زنان باید خودشان تصمیم بگیرند. چرا ترامپ به زنان و تصمیم خود آن‌ها ، اعتقاد و اعتمادی ندارد؟

پنس: چون جامعه در این مورد قضاوت می‌کند.

کین در مورد کره شمالی: باید با تحریم‌ها، کمک چین، مسئله را حل کرد. در عین حال کلینتون از مسئله حقوق بشر در چین انتقاد می‌کند. ترامپ در چین پول دارد.

بیشتر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG