لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۴۱

امام جمعه خمینی‌شهر: انتشار خبر شکافتن بخیه کودک، سیاسی بود


عباس رحیمی، امام جمعه خمینی‌شهر اصفهان خواستار برخورد با عوامل انتشار خبر تخلف کادر درمانی بیمارستان «اشرفی اصفهانی» در شکافتن بخیه‌های چانه یک کودک شده و گفته دیگر کسی «حق ندارد اخبار منفی» این شهرستان را منتشر کند.

آقای رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۲ آذرماه گفته این اتفاق را «می‌شد به راحتی درون شهرستان جمعش کرد» و باید به «حساب» افرادی که این ماجرا را «سیاسی» کردند رسیدگی شود.

هفتم آذرماه جاری روزنامه «اصفهان زیبا» گزارش داده بود که بخشی از کادر درمانی بیمارستان «اشرفی اصفهانی» خمینی‌شهر، از توابع استان اصفهان، چانه یک کودک را بخیه زده بودند، ولی پس از ناتوانی خانواده او از پرداخت هزینه درمان، اقدام به شکافتن بخیه‌ها کردند.

به‌دنبال پخش این خبر از شبکه تلویزیون استانی، با پیگیری وزیر بهداشت پرونده پزشک، پرستار و سوپروایزر متخلف در این ماجرا به قوه قضائیه ارسال شد.

امام جمعه خمینی شهر با وجودی که دادگستری اصفهان از صدور کیفرخواست برای سه نفر از متهمان این پرونده خبر داده، گفته افرادی با اهدافی خاص «این قضیه را بزرگ کردند».

او در عین حال از یک سو تخلف کادر درمانی این بیمارستان را «یک اشتباه کوچک جزئی» نامیده، از سوی دیگر خواستار «کیفر» بیشتری در مورد آنها شده و گفته است «شاید می‌خواستند طرح‌های خوب دولت مانند طرح سلامت همگانی را زیر سوال ببرند».

امام جمعه خمینی‌شهر ادامه داده است «تا زمانی که این خبر منتشر نشده بود، تخلفی کوچک بود ولی حال که با هزار و یک دروغ و نقشه منتشر شد کار سیاسی و ضد نظام شد و باید برخورد جدی‌تر انجام گیرد».

رحیمی از اینکه صدا و سیما نیز به پخش این خبر پرداخته انتقاد کرده و افزوده «من هنگامی که شنیدم تمام شبکه‌های صدا و سیمای خودمان خبر را پخش می‌کنند، آتش می‌گرفتم… چرا منفی‌ها را مطرح می‌کنید ولی مثبت‌ها را نه؟»

او از تلویزیون دولتی ایران خواسته «جبران» کند و «بیاید تمام کارهای خوب شهرستان را مطرح سازد».

آقای رحیمی در سخنرانی خود به صراحت هشدار داده «دیگر حق ندارد کسی خبر منفی را از شهرستان منتشر سازد، چون دست بیگانه در کارست. اگر منتشر کند باید به مردم معرفی شود.»

او انتشار این خبر را موجب رفتن «آبروی نظام اسلامی و مسئولان کشوری» دانسته و افزوده «عاملان اصلی باید به حسابشان رسیدگی شود اما پشت پرده چه خبر است؟ آنها باید شناسایی شوند.»

گروهی از روحانیون و مقام‌های نظامی در ایران بارها در مورد انتشار عمومی نارسایی‌ها یا مشکلات در سازمان‌ها و نهادهای دولتی هشدار داده‌اند. اقداماتی نیز علیه کسانی که خبرهایی در این مورد منتشر کرده‌اند، صورت گرفته است.

پیش از اظهارات امام جمعه خمینی‌شهر، رسول بنی‌هاشمی، رئیس سازمان نظام پزشکی خمینی‌شهر نیز گفته بود دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید کار را به نظام پزشکی خمینی‌شهر واگذار می‌کرد و وارد ماجرا نمی‌شد.

پس از انتشار وسیع خبر این تخلف در ایران، پزشک متخلف پزشک بیمارستان «اشرفی اصفهانی» گفت به «شوخی» از پرستار خواسته است بخیه چانه کودک چهار ساله شکافته شود و پرستار مسئول رسیدگی به این بیمار هم گفته «بخیه‌ها» در جای دیگری باز شده است.

چند روز بعد، یوسف کریمی، معاون دادستانی خمینی‌شهر اصفهان اعلام کرد این پزشک و پرستار متخلف بدلیل «خودداری از انجام وظیفه» مجرم شناخته شده‌اند و بر اساس قانون بین شش ماه تا سه سال حبس در انتظار آنهاست.

خبرگزاری ایسنا نیز از برکناری کادر مدیریتی و رئیس بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر اصفهان به علت تخلف و معرفی سرپرست برای این بیمارستان خبر داده است.

دیدن نظرات (۹۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG