لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۱۳

شمار قربانیان «مرس» در کره جنوبی به ۱۱ نفر رسید


کارگری در حال سمپاشی ایستگاه متر در سئول است

کره جنوبی، که گسترده‌ترین مورد سندروم تنفسی خاورمیانه، «مرس»، خارج از عربستان سعودی در آن کشور شایع شده است، می‌گوید شمار قربانیان بیماری، روز جمعه ۲۱ خرداد، به ۱۱ نفر رسید.

تازه‌ترین قربانی کروناویروس «مرس» زنی ۷۲ ساله‌ است، که خود به این بیماری در اثر تماس با فرد مبتلای دیگری در بیمارستان، مبتلا شده بود.

همزمان مقام‌های دولت کره جنوبی که شدیدا تحت انتقاد رسانه‌های داخلی آن کشور، به دلیل نحوه برخورد اولیه با این بیماری کشنده شده‌اند، از مردم خواسته‌اند روند زندگی روزمره خود را پی گیرند.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد احتمال ابتلا به مرس از ویروس «سارس» که در دهه گذشته صدها قربانی در شرق آسیا برجای گذاشت، کم‌تر است. اما برآوردها نشان می‌دهد که این کروناویروس نوظهور، به مراتب کشنده‌تر است.

در حال حاضر بیش از ۳۶۰۰ نفر در کره جنوبی در قرنطینه هستند. این شمار در مقایسه بار روز پنج‌شنبه کمتر شده است.

وزارت بهداشت آن کشور در عین حال می‌گوید شمار مبتلایان «به طور چشمگیری» کاهش پیدا کرده است. بنا بر بیانیه‌ای که این وزارت‌خانه صادر کرده، احتمال شیوع بیماری به خارج از بیمارستان‌هایی که مبتلایان یا شهروندان تحت نظارت در آنها نگهداری می‌شوند، کم است.

با این همه شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های منتقد دولت همچنان طی روزهای گذشته دولت رئیس‌جمهوری پارک گونه را به دلیل نحوه برخورد با شیوع آن زیر انتقاد گرفته‌اند.

شیوع این کروناویروس نوظهور در عین حال باعث شده است تا بانک مرکزی کره جنوبی نرخ بهره را در آن کشور، برای کمک به تثبیت بازار کاهش دهد و به ۱.۵ درصد که پایین‌ترین نرخ بهره ثبت شده در آن کشور، برساند.

XS
SM
MD
LG